• 1
 • 2
 • 3
środa, 10 lipiec 2019 10:20

Będzie tymczasowa poczekalnia?

Napisał

Nie da się ukryć, że obecny obraz dworca PKP w Augustowie pozostawia wiele do życzenia. Obiekt jest zamknięty, gdyż wymaga kapitalnego remontu. Władze miasta zapowiadają wprawdzie renowację budynku, jednak wydaje się to odległą wizją. Co więc z podróżnymi, którzy nie mają gdzie poczekać na pociąg czy skorzystać z toalety?

 

Obecnie, władze miasta zastanawiają się nad utworzeniem tymczasowej poczekalni dla podróżnych. Pomieszczenie, które jest obecnie zamknięte, miałoby zyskać drugie życie. O szczegółach opowiedział Flip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa:

"Obecnie liczone są koszty. Urząd Miasta nie chce wpaść w wielkie wydatki, które w dłuższej perspektywie będą zbyteczne, gdyż odbędzie się kompleksowy remont dworca. Oczywiście pozostaje też kwestia konserwatora zabytków, który musi zgodzić się na proponowane przez nas rozwiązania. Nie jest to kwestia oczywista, budynek musi być przede wszystkim bezpieczny."

Decyzja o tym czy samorząd zdecyduje się zainwestować w budowę tymczasowej poczekalni zapadnie w ciągu dwóch tygodni. Obecnie, trwają konsultacje mające na celu ustalenie tego jak dużo pieniędzy trzeba będzie zainwestować by otworzyć tymczasową poczekalnię.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 10 lipiec 2019 23:26 napisane przez Mieszkaniec

  Jak zwykle bida w tym Augustowie.Cofa się te miasto do średniowiecza.Nawet normalnego przystanku autobusowego nie ma tylko widok jak na jakieś wsi dawno zapomnianej.A co do dworca pociągówego to już żenada.Gożej niż za czasów PRL.Wstyd dla rządzących. Cóż,może następne pokolenie doczeka się nowych ludzi co myślą o mieszkańcach a nie o stołkach..

 • Link do komentarza Michał środa, 10 lipiec 2019 21:58 napisane przez Michał

  Mógł być przystanek przy PKP

 • Link do komentarza Mi środa, 10 lipiec 2019 11:21 napisane przez Mi

  Byloby tez milo gdyby ostatni autobus z przystanku na ul Turystycznej nie odjezdzal prawie 1,5 h przed ostatnim pociagiem! Przynajmniej przez okres letni.
  .

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot