• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 10 lipiec 2019 12:02

O historii można opowiadać wszędzie

Napisała
O historii można opowiadać wszędzie Marek Węgrzynowicz, Nadleśnictwo Augustów

 

W niedzielę 7 lipca 2019 r. nadleśnictwo miało przyjemność brać udział w XI Regionalnej Wystawie Koni rasy Polski Koń Zimnokrwisty i Arden Polski, która odbyła się w Sztabinie. W przeszłych czasach, konie zimnokrwiste były powszechnie użytkowane jako zwierzęta pociągowe w leśnictwie i rolnictwie. Obecnie wykorzystywane są m.in. zaprzęgowo w agroturystyce, hipoterapii i rekreacji.

 

Karol Chodkiewicz, zajmujący się edukacją przyrodniczo-leśną w naszym nadleśnictwie, rozszerzając temat Wystawy, opowiedział o polskiej tradycji hodowli gorącokrwistych koni wierzchowych, jako nieodłącznym elemencie naszej historii i tożsamości narodowej. Husaria czy ułani to formacje wojskowe, które głęboko wryły się w świadomość Polaków, tworząc obraz odważnego i niepoddającego się wojownika, stającego w obronie wolności.

W dalszej części zaprezentował pokaz sprawności ułańskiej w posługiwaniu się szablą i lancą.

Osoby, które jeżdżą konno wiedzą jak przyjemnie jest wybrać się na terenową przejażdżkę po lesie, czy łąkach. Młodsi uczestnicy Wystawy Sztabińskiej mieli okazję poczuć przedsmak prawdziwej jazdy konnej uczestnicząc w grach i zabawach zorganizowanych przez K. Chodkiewicza.

Nadleśnictwo Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
August
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra

Najnowsze komentarze