• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 11 lipiec 2019 10:12

Krzysztof Jurgiel o Marszu Równości

Napisał

Już 20 lipca w Białymstoku odbędzie się marsz środowisk LGBT. Do tematu postanowił się odnieść podlaski europarlamentarzysta, Krzysztof Jurgiel. Poniżej możemy przeczytać jego oświadczenie w sprawie marszu.

 

"Jestem zaniepokojony i głęboko poruszony zapowiedzią środowisk LGBT zorganizowania 20 lipca br. w Białymstoku tzw. marszu równości. Środowiska te, w imię swoiście pojmowanej równości, pod przykrywką haseł o tolerancji i wolności, wychodzą na ulice miast w Polsce, aby żądać zalegalizowania małżeństw oraz adopcji dzieci przez pary tej samej płci, a także wprowadzenia edukacji seksualnej dla najmłodszych według standardów WHO.

Marsze równości, zwykle, przekształcają się w manifestacje pogardy i nietolerancji wobec chrześcijan, w otoczce nieprzyzwoitych, a nawet wulgarnych zachowań, które powodują publiczne zgorszenie, atakujące naturalne poczucie wstydu u dzieci. Ostentacyjnej promocji zła towarzyszy profanacja wartości chrześcijańskich, parodiowanie obrzędów liturgicznych oraz symboliczna przemoc wobec ludzi wierzących, których uczucia religijne są obrażane.

Nie mogę zgodzić się na to, aby ulice Białegostoku stały się areną walki z Bogiem i Kościołem, aby przedstawiciele środowisk LGBT szerzyli rewolucję obyczajową w myśli ideologii gender. Jej wdrażanie, rozłożone na etapy, doprowadzi do destrukcji rodziny, zagraża tożsamości mężczyzny i kobiety oraz może skutkować zaburzeniami osobowości. Nie ma zgody na szerzenie "cywilizacji śmierci" - jak przestrzegał Jan Paweł II.

Ze zdumieniem przyjąłem postawę i wypowiedzi prezydenta miasta - Tadeusza Truskolaskiego, który nie dostrzega zagrożeń dla spokoju, bezpieczeństwa, ładu społecznego i moralnego, z powodu planowanego tzw. marszu równości w Białymstoku. Jestem przeświadczony, że wynika to z jego zaangażowania w nurt polityki sił lewicowo-liberalnych - afirmujących postulaty LGBT."

2 komentarzy

  • Link do komentarza Luiza sobota, 13 lipiec 2019 00:15 napisane przez Luiza

    Poczucie wstydu NIE JEST naturalne u dzieci, tylko wmówione. Dzieci bez skrępowania np. chodzą gołe i także nadzy dorośli nie robią na nich wrażenia, dopóki ktoś nie zacznie robić z tego sensacji i każe się zasłaniać. Całe plemiona chodziły nago i nie byli to przecież zboczeńcy. Wstyd jest zjawiskiem nabytym, społecznym. Nic z wartościami podstawowymi nie ma wspólnego.

  • Link do komentarza Wyborca czwartek, 11 lipiec 2019 12:45 napisane przez Wyborca

    W pełni popieram tę wypowiedż,która dowodzi,że głosując na P.Jurgiela-to niejest zmarnowany głos.Staje on w obronie naszych wspólnych wartości.Za co dziękuję!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot