• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 11 lipiec 2019 13:29

19-latka odpowie za zabójstwo

Napisał
19-latka odpowie za zabójstwo pixabay.com

Akt oskarżenia w sprawie 19-letniej suwalczanki, która zabiła swoje dziecko tuż po narodzeniu, trafił do Sądu Okręgowego w Suwałkach.

 

Do zdarzenia doszło w zeszłym roku. Wówczas to Aleksandra G. zgłosiła się do lekarza z bólem brzucha. Po badaniach lekarskich okazało się, że jest ona tuż po porodzie. Po poszukiwaniach policja odnalazła dziecko. Zwłoki niemowlaka ukryte były pod wanną.

O szczegółach opowiedział Adam Szczytko, prokurator okręgowy:

"Przeciwko 19-letniej Aleksandrze G. został skierowany akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Suwałkach o dokonanie czynu z art. 149 z kodeksu karnego czyli zabójstwa dziecka w okresie porodu w związku z jego przebiegiem. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat pięciu. W przeciwieństwie do zabójstwa z art. 148, gdzie zagrożenie karą wynosi 25 lat pozbawienia wolności. "

Oskarżona przez 4 tygodnie przebywała także na obserwacji psychiatrycznej, ze względu na stan emocjonalny w jakim się znajdowała. Obecnie, 19-latka przebywa na wolności, gdyż została zwolniona z aresztu. Termin rozprawy nie jest jeszcze znany.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
August
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra

Najnowsze komentarze