Wydrukuj tę stronę
czwartek, 11 lipiec 2019 13:29

19-latka odpowie za zabójstwo

Napisał
19-latka odpowie za zabójstwo pixabay.com

Akt oskarżenia w sprawie 19-letniej suwalczanki, która zabiła swoje dziecko tuż po narodzeniu, trafił do Sądu Okręgowego w Suwałkach.

 

Do zdarzenia doszło w zeszłym roku. Wówczas to Aleksandra G. zgłosiła się do lekarza z bólem brzucha. Po badaniach lekarskich okazało się, że jest ona tuż po porodzie. Po poszukiwaniach policja odnalazła dziecko. Zwłoki niemowlaka ukryte były pod wanną.

O szczegółach opowiedział Adam Szczytko, prokurator okręgowy:

"Przeciwko 19-letniej Aleksandrze G. został skierowany akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Suwałkach o dokonanie czynu z art. 149 z kodeksu karnego czyli zabójstwa dziecka w okresie porodu w związku z jego przebiegiem. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat pięciu. W przeciwieństwie do zabójstwa z art. 148, gdzie zagrożenie karą wynosi 25 lat pozbawienia wolności. "

Oskarżona przez 4 tygodnie przebywała także na obserwacji psychiatrycznej, ze względu na stan emocjonalny w jakim się znajdowała. Obecnie, 19-latka przebywa na wolności, gdyż została zwolniona z aresztu. Termin rozprawy nie jest jeszcze znany.