• 1
  • 2
  • 3
piątek, 12 lipiec 2019 07:40

Podlaskie.eu już działa!

Napisała
Podlaskie.eu już działa! Wrota Podlasia

Ma to być wizytówka naszego województwa. To strona, która prezentuje najlepsze, co mamy: dobra natury, kulturę, zabytki, ale także ludzi, którzy tu żyją, osiągnęli sukces i promują nasz region – mówił o nowo otwartym serwisie podlaskie.eu Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego. Portal został uruchomiony podczas czwartkowej (11.07.) konferencji w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

 

Chcemy przede wszystkim dotrzeć do odbiorcy zewnętrznego: z Polski i zagranicy, do kogoś, kto kompletnie nie zna województwa podlaskiego i pierwszy raz styka się z nim właśnie poprzez Internet – wyjaśniała Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą i Promocji w urzędzie marszałkowskim. – Snujemy tam opowieść o regionie i ludziach, którzy tu żyją, chcąc sprawić, żeby do tej opowieści odbiorca często wracał, by się nią delektował.

Zrozumieć region i ludzi tu żyjących

Pracę nas serwisem trwały kilka miesięcy. Jego przygotowanie, co podkreślił marszałek Kosicki, powierzono lokalnej – białostockiej agencji Whitebits.

Założeniem przy budowie strony było to, żeby dotrzeć do kogoś, kto Podlaskiego nie zna, żeby zachęcić go do poznania regionu. Chcieliśmy, żeby w gąszczu informacji podać treści ciekawe i atrakcyjne – wyjaśniał Paweł Stempniak z Whitebits.

Końcowy efekt prac nad stroną to wynik współpracy agencji Whitebits, ale także Biura Współpracy z Zagranicą i Promocji oraz Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego UMWP. Kluczowym jej aspektem była selekcja informacji, które ją tworzą, jak również odpowiednie ich przygotowanie.

Chcieliśmy, żeby ktoś, kto nas odwiedza po raz pierwszy zrozumiał ten region i ludzi tu żyjących – dodała Magdalena Łyżnicka-Sanczenko. – Przygotowane treści podane są w sposób przejrzysty i „lekkostrawny”.

Portal otwarty na zmiany

Osnową portalu jest główna strona oraz trzy podstawowe kategorie treści: biznes, turystyka, kultura. Użytkownicy Internetu znajdą tu także specyficzny kalendarz wydarzeń.

Zależało nam na tym, żeby osoba, która nie zna Podlaskiego, a wybierze się tu np. w październiku, wiedziała co tu się w tym czasie dzieje i co można robić – zaznaczył Paweł Stempniak.

Stąd kalendarz wypełniają nie tylko wydarzenia odbywające się w Podlaskiem w określonym terminie, ale także dostępne w danym miesiącu możliwości spędzania czasu wolnego. Smaczkiem witryny są ciekawostki o regionie wyświetlane kontekstowo.

Strona będzie stale aktualizowana i uzupełniania o kolejne wydarzenia i sylwetki ludzi z regionu.

Jesteśmy w pełni otwarci na sugestie mediów i społeczeństwa w tym zakresie – zaznaczył marszałek Artur Kosicki.

Obecnie dostępna jest polska i angielska wersja językowa portalu.

Link do strony: podlaskie.eu

 

Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot