• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 14 lipiec 2019 10:20

Bezpieczne Wakacje na Sejneńszczyźnie

Napisał
Bezpieczne Wakacje na Sejneńszczyźnie KPP Sejny

Okres wakacyjny to czas wzmożonych działań profilaktycznych organizowanych przez Policję. Wspólnie z przedstawicielami wielu instytucji sejneńscy policjanci odwiedzają miejsca zorganizowanych form wypoczynku, aby porozmawiać z dziećmi o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu.

 

Przedstawiciele sejneńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami ze Straży Granicznej i pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywającą na terenie powiatu. Mundurowi sprawdzają obozy pod kątem bezpieczeństwa jego uczestników oraz przypominają o kontakcie ze służbami ratunkowymi w przypadku wystąpienia zagrożenia. Wizyty mundurowych mają na celu przekazanie szeregu ważnych informacji z zakresu bezpiecznych zachowań w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Podczas takich spotkań zwracano uwagę na zagrożenia, jakie mogą wystąpić w trakcie zabaw nad wodą, czy spacerów po lesie. Wakacje to czas beztroskiej zabawy, dlatego też nie zabrakło informacji na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych i odpowiedzialności prawnej związanej z poruszanym tematem.

Spotkania oraz kontrole w ramach zapewnienia bezpieczeństwa, będą kontynuowane do końca wakacji.

Źródło: KPP Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot