• 1
 • 2
 • 3
wtorek, 16 lipiec 2019 10:17

Kierował mając 3,5 promila

Napisał
Kierował mając 3,5 promila KPP Augustów

Augustowscy policjanci, podczas minionego weekendu, zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Rekordziści prowadzili pojazd mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

 

Augustowscy policjanci, w miniony weekend, zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Pierwszego z nich mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego w piątkowy wieczór w miejscowości Danowskie. 42-latek kierował toyotą mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna posiadał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kolejnym rekordzistą był kierowca volkswagena, którego mundurowi zatrzymali wczoraj, przed godziną 21 na ulicy Augustowskiej w Sztabinie. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KPP Augustów

3 komentarzy

 • Link do komentarza no1knows środa, 17 lipiec 2019 19:03 napisane przez no1knows

  żeby prawo działało to musi być szanowane i respektowane. egzekwowane na drugim miejscu. patrzę na Augustów z perspektywy turysty. przyjechałem pojeździć na rowerze po okolicznych szlakach. co mnie uderzyło to ze wszyscy - lokalsi i turyści z nielicznymi wyjątkami rowerem jeżdżą po chodnikach. na mostowej w 3 dni 2 razy potrącił mnie na chodniku rowerzysta.

  zapytałem spotkany patrol policji co z tym robią. odpowiedzieli że przyjmykają oko. nastepnym razem wzywam policję.

 • Link do komentarza Uszata środa, 17 lipiec 2019 08:46 napisane przez Uszata

  To nie prawo jest kiepskie, tylko jego egzekwowanie! Zarówno przez policję jak i sądy. Kary są zbyt lagodne.

 • Link do komentarza K4m1l wtorek, 16 lipiec 2019 12:34 napisane przez K4m1l

  Te prawo jest kiepskie.jezdza dalej bez prawka i w poważaniu wszystkich mają i się raczej nic nie zmieni

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot