• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 16 lipiec 2019 12:15

Burmistrz szuka pieniędzy na rozbudowę

Napisał

Do rozbudowania Miejskiego Domu Klutury przymierzają się władze miasta. Poszukiwany jest wykonawca, ponadto, los inwestycji w dużej mierze zależy od tego czy uda uzyskać się dofinansowanie na przeprowadzenie inwestycji.

 

O szansach na powodzenie wniosku wypowiedział się Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa:

"Trudno ocenić czy nasz wniosek uzyska akceptację, ponieważ nie jest jedynym z miasta. Samorząd stara się również o pieniądze na remont przedszkola przy Kopernika, a augustowskie stowarzyszenie Cordis próbuje pozyskać środki na remont Domu Drzewiarza, gdzie w przeszłości mieścił się miejski dom kultury."

Jeśli nie uda się pozyskać pieniędzy z zewnątrz o dalszym losie inwestycji zadecydują miejscy radni. Informacja o tym, czy przedsięwzięcie będzie dofinansowane ma być znana w październiku tego roku.

Przypomnijmy, że placówka mieści się od niemal 60 lat w niewielkim budynku przy Rynku Zygmunta Augusta. Ostatni remont odbył się tam sześć lat temu, gdy zostały wyremontowane pomieszczenia na piętrze kamienicy, gdzie powstały dwie pracownie - muzyczna i plastyczna. Jeśli uda się pozyskać pieniądze z dofinansowania prace ruszą w sierpniu tego roku. Inwestycja ma być zakończona natomiast w grudniu 2020 roku.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot