• 1
  • 2
  • 3
środa, 17 lipiec 2019 11:31

Augustowscy policjanci ponownie ostrzegają przed kradzieżami rowerów

Napisała
Augustowscy policjanci ponownie ostrzegają przed kradzieżami rowerów KPP Augustów

W związku z nasileniem kradzieży jednośladów, augustowscy policjanci apelują o ostrożność i właściwe zabezpieczenie rowerów.

 

W ostatnim czasie na terenie Augustowa odnotowano kilka kradzieży rowerów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy kradzieży niezabezpieczonych rowerów pozostawionych na klatkach schodowych, lub w ogólnodostępnych pomieszczeniach piwnicznych. Mundurowi odnotowują również przypadki wykorzystania przez sprawcę przysłowiowej okazji i kradzieży roweru pozostawionego na tzw. „chwilkę” przed sklepem, urzędem, bądź inną instytucją.

Augustowscy policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swoich jednośladów oraz radzą jak ustrzec się przed kradzieżą:

nie zostawiajmy niezabezpieczonego i gotowego do drogi roweru na klatkach schodowych, w ogólnodostępnych pomieszczeniach piwnicznych, czy też przed sklepem,
ważne aby stosować solidne zabezpieczenia, które skutecznie zniechęcą złodzieja do kradzieży,
zabezpieczony rower pozostawiajmy zawsze w widocznym miejscu, unikajmy bram, korytarzy,
warto nanieść na swój jednoślad znaki charakterystyczne, o których tylko my będziemy wiedzieli, pozwoli to na sprawną identyfikację w przypadku odnalezienia skradzionego roweru,
sfotografujmy rower oraz jego znaki charakterystyczne, aby w przypadku kradzieży przekazać zdjęcia Policji.


KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot