• 1
  • 2
  • 3
środa, 17 lipiec 2019 14:53

Labirynt w Atenach

Napisał

Nietypową sytuację możemy zaobserwować we wsi Ateny. Numeracja domów i jej porządek nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek logiką. Można porównać wieś do labiryntu, w którym odnalezienie konkretnego domu jest bardzo trudne.

 

Problem z odnalezieniem konkretnych domów we wsi wydaje się poważny, gdyż z trudnościami borykają się nawet listonosze i kurierzy. Jak mówią mieszkańcy wsi, sytuacja jest absurdalna, gdyż sami często nie potrafią wskazać drogi do odpowiednich domostw.

"Mieszkam tu od kilku lat, przyjeżdżam jeszcze dłużej, ale gdy ktoś mnie pyta o drogę, nie mam pojęcia co powiedzieć. Zdarza się, że numery domów się powtarzają, ulic jest mało, domów dużo, ale sensu w ich oznakowaniu nie widać."

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Teresę Strękowską, wójt gminy Nowinka. Jak zapewnia, problem zostanie rozwiązany.

"Jeżeli rzeczywiście takie coś zaistniało, poprawimy to w krótkim czasie. Wcześniej już mieliśmy podobną sytuację w miejscowości Szczebra, ale wszystko zostało wyjaśnione."

Ponadto, włodarz gminy zaapelowała do mieszkańców innych miejscowości o zgłaszanie podobnych problemów jeśli tylko się takowe pojawią.

1 komentarz

  • Link do komentarza Oldzia czwartek, 18 lipiec 2019 17:24 napisane przez Oldzia

    Generalnie w wielu wsiach nr nadawane są zgodnie z kolejnością budowania domów. Rozwiązaniem problemu byłoby wprowadzenie nazw ulic i rosnącej numeracji. To jednak nie jest takie proste z jednego powodu - to kosztuje. Bo po wprowadzeniu nazw ulic właściciele domów musieliby zmienić dowody osobiste i poinformować wszystkie urzędy o nowym adresie, na przykład Urząd Skarbowy, który za niedopełnienie tej formalności w odpowiednim terminie nakłada kary. Więc jeżeli wójt zobowiązał się że to zmieni to życzę powodzenia ;)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
August
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski
DANBUS
KA-MIX
Weterynarz
Wiwa
Drewno opałowe