• 1
  • 2
  • 3
środa, 17 lipiec 2019 14:53

Labirynt w Atenach

Napisał

Nietypową sytuację możemy zaobserwować we wsi Ateny. Numeracja domów i jej porządek nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek logiką. Można porównać wieś do labiryntu, w którym odnalezienie konkretnego domu jest bardzo trudne.

 

Problem z odnalezieniem konkretnych domów we wsi wydaje się poważny, gdyż z trudnościami borykają się nawet listonosze i kurierzy. Jak mówią mieszkańcy wsi, sytuacja jest absurdalna, gdyż sami często nie potrafią wskazać drogi do odpowiednich domostw.

"Mieszkam tu od kilku lat, przyjeżdżam jeszcze dłużej, ale gdy ktoś mnie pyta o drogę, nie mam pojęcia co powiedzieć. Zdarza się, że numery domów się powtarzają, ulic jest mało, domów dużo, ale sensu w ich oznakowaniu nie widać."

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Teresę Strękowską, wójt gminy Nowinka. Jak zapewnia, problem zostanie rozwiązany.

"Jeżeli rzeczywiście takie coś zaistniało, poprawimy to w krótkim czasie. Wcześniej już mieliśmy podobną sytuację w miejscowości Szczebra, ale wszystko zostało wyjaśnione."

Ponadto, włodarz gminy zaapelowała do mieszkańców innych miejscowości o zgłaszanie podobnych problemów jeśli tylko się takowe pojawią.

1 komentarz

  • Link do komentarza Oldzia czwartek, 18 lipiec 2019 17:24 napisane przez Oldzia

    Generalnie w wielu wsiach nr nadawane są zgodnie z kolejnością budowania domów. Rozwiązaniem problemu byłoby wprowadzenie nazw ulic i rosnącej numeracji. To jednak nie jest takie proste z jednego powodu - to kosztuje. Bo po wprowadzeniu nazw ulic właściciele domów musieliby zmienić dowody osobiste i poinformować wszystkie urzędy o nowym adresie, na przykład Urząd Skarbowy, który za niedopełnienie tej formalności w odpowiednim terminie nakłada kary. Więc jeżeli wójt zobowiązał się że to zmieni to życzę powodzenia ;)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot