• 1
  • 2
  • 3
środa, 17 lipiec 2019 16:53

Baza kajakarzy... z ulami na dachu

Napisał

Augustowska baza kajakarzy zostanie otwarta we wrześniu. Obecnie trwają prace wykończeniowe, a obiekt wyposażany jest w sprzęt niezbędny do jej funkcjonowania . Sam sprzęt dotyczący kajakarstwa to jednak nie wszystko co przygotowało miasto w związku z budynkiem...

 

Obiekt ma spełniać wiele funkcji. Miasto chce, aby baza stała się jedną z atrakcji, która przyciągnie turystów. W związku z tym, na dachu budowli pojawią się ule. Jak tłumaczy burmistrz Mirosław Karolczuk, szczyt bazy pokryty jest roślinnością, która sprzyja tego typu inicjatywom.

"Chcemy, żeby na jej dachu stały ule i była tam mini pasieka. Dach jest w roślinności, kwitną tam nawet trawy i wygląda to zjawiskowo. Budynek już budzi duże zainteresowanie. Byłem świadkiem, jak po drugiej stronie rzeki zatrzymują się wycieczki i turyści robią sobie z zdjęcia z bazą w tle".

Jak zapewniają władze miasta, inwestycja jest już na ostatniej prostej. Otwarciu bazy towarzyszyć mają także zawody kajakarskie, dzięki którym każdy chętny będzie mógł się przyjrzeć nowej budowli.

Pierwotnie, baza miała być gotowa pod koniec maja ubiegłego roku. W trakcie jej budowy znaleziono wiele błędów w dokumentacji i konieczne było m. in. podniesienie konstrukcji o niemal metr. Ostatecznie inwestycja okazała się droższa niż pierwotnie zakładano.

Więcej w tej kategorii: « Labirynt w Atenach Pościg za BMW »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot