• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 18 lipiec 2019 11:04

Google słucha naszych rozmów

Napisał
Google słucha naszych rozmów pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że giganci światowej branży informatycznej traktują kwestie naszej prywatności w sposób dosyć specyficzny. Nie inaczej jest w przypadku Google, które przyznało się że rejestruje i analizuje rozmowy użytkowników inteligentnych głośników...

 

Tego typu nagłośnienie możemy znaleźć m.in. w nowych telewizorach wspierających obsługę głosową. Jak tłumaczy do gigant z Mountain View? Nagrania trafiają w ręce specjalistów językowych. Wszystko po to, aby doskonalić narzędzia mające na celu rozpoznawanie mowy użytkowników. Google jasno jednak zastrzega, że do analizy trafia zaledwie 0,2% wszystkich nagrań. Ponadto, dialogi nie są w żaden sposób oznaczone, nie można więc rozpoznać kto w nich uczestniczy. Tak twierdzi Google. Z tymże, jest też druga strona medalu...

Amerykańskie VRT News było w stanie jednak uzyskać z tych rozmów dane wybranych użytkowników, jak imię i nazwisko czy adres zamieszkania. Nie do końca więc jest jasne, czy zapewnienia o bezpieczeństwie, którymi raczy nas Google są prawdziwe.

Niestety, żyjemy w czasach, gdzie często nie wiemy, co dzieje się a naszymi prywatnymi rozmowami. Google zbiera mnóstwa naszych danych. W tym o aktywności w sieci i historię lokalizacji. Od niedawna możemy jednak takie informacje automatycznie usuwać. Wprowadzono opcje, które zrobią to po upłynięciu określonego czasu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot