• 1
  • 2
czwartek, 18 lipiec 2019 13:05

Wojska Polskiego (i nie tylko) zostanie wyremontowana

Napisał

Władze powiatu augustowskiego zapowiadają remonty pięciu dróg. Wszystko dzięki pieniądzom, które starostwo otrzyma z dofinansowań. Na liście dróg, które mają zostać wyremontowane pojawiła się również ulica Wojska Polskiego.

 

Temat remontu ulicy Wojska Polskiego ciągnie się od parunastu miesięcy. Zbliżamy się jednak do końca sagi związanej z jej przebudową, gdyż jak dowiedzieliśmy się od wicestarosty Dariusza Szkiłądzia, prace mogą rozpocząć się nawet we wrześniu i zakończyć zimą.

"Wniosek dotyczący remontu ulicy Wojska Polskiego został przyjęty przez wojewodę podlaskiego. Obecnie czeka on na zatwierdzenie w kancelarii premiera, a także określenie dokładnej wysokości dotacji. Z naszej strony obecnie przygotowywane są działania z ogłoszeniem przetargu, czekamy tylko na informację dotyczącą wysokości dofinansowania. Jeśli stanie się to niebawem, we wrześniu mogą ruszyć prace remontowe."

Kością niezgody pomiędzy starostwem powiatowym, a urzędem miasta pozostawała kwestia budowy nowego oświetlenia. Dziś już wiadomo, że nowe lampy zostaną zamontowane za pieniądze pochodzące z powiatu.

"Miasto próbowało znaleźć pewien element kontrowersyjny przy realizacji tej inwestycji. My, z racji tego, że bardzo nam zależało na tym by droga wjazdowa do Augustowa miała należyty wygląd i sprawnie przebiegał na niej ruch, podjęliśmy się w drodze wyjątku realizacji oświetlenia. Żeby było jednak jasne - to razem z miastem wybieraliśmy lampy, które będą rozjaśniać ciemności. Mamy pełną akceptację tych działań."

Łącznie na remonty powiat zamierza wydać ponad 19 milionów złotych. Renowacji poddanych zostanie blisko 14 kilometrów dróg. Część z tych inwestycji współfinansowana będzie ze środków, które dołożą samorządy gminne. Wyremontowana zostanie trasa Kurianka – Starożyńce – Bartniki w Gminie Lipsk, Nowinka – Monkinie – Bryzgiel i Monkinie – Kopanica – Tobołowo, Barszcze – Pruska –Tajno Łanowe – Netta Druga, a także Wrotki – Jaziewo – Mogielnice od drogi powiatowej Białobrzegi – Dębowo aż do skrzyżowania w miescowości Jaziewo.

 

Taekwondo
Gruby Benek