• 1
 • 2
 • 3
 • 4
czwartek, 18 lipiec 2019 13:05

Wojska Polskiego (i nie tylko) zostanie wyremontowana

Napisał

Władze powiatu augustowskiego zapowiadają remonty pięciu dróg. Wszystko dzięki pieniądzom, które starostwo otrzyma z dofinansowań. Na liście dróg, które mają zostać wyremontowane pojawiła się również ulica Wojska Polskiego.

 

Temat remontu ulicy Wojska Polskiego ciągnie się od parunastu miesięcy. Zbliżamy się jednak do końca sagi związanej z jej przebudową, gdyż jak dowiedzieliśmy się od wicestarosty Dariusza Szkiłądzia, prace mogą rozpocząć się nawet we wrześniu i zakończyć zimą.

"Wniosek dotyczący remontu ulicy Wojska Polskiego został przyjęty przez wojewodę podlaskiego. Obecnie czeka on na zatwierdzenie w kancelarii premiera, a także określenie dokładnej wysokości dotacji. Z naszej strony obecnie przygotowywane są działania z ogłoszeniem przetargu, czekamy tylko na informację dotyczącą wysokości dofinansowania. Jeśli stanie się to niebawem, we wrześniu mogą ruszyć prace remontowe."

Kością niezgody pomiędzy starostwem powiatowym, a urzędem miasta pozostawała kwestia budowy nowego oświetlenia. Dziś już wiadomo, że nowe lampy zostaną zamontowane za pieniądze pochodzące z powiatu.

"Miasto próbowało znaleźć pewien element kontrowersyjny przy realizacji tej inwestycji. My, z racji tego, że bardzo nam zależało na tym by droga wjazdowa do Augustowa miała należyty wygląd i sprawnie przebiegał na niej ruch, podjęliśmy się w drodze wyjątku realizacji oświetlenia. Żeby było jednak jasne - to razem z miastem wybieraliśmy lampy, które będą rozjaśniać ciemności. Mamy pełną akceptację tych działań."

Łącznie na remonty powiat zamierza wydać ponad 19 milionów złotych. Renowacji poddanych zostanie blisko 14 kilometrów dróg. Część z tych inwestycji współfinansowana będzie ze środków, które dołożą samorządy gminne. Wyremontowana zostanie trasa Kurianka – Starożyńce – Bartniki w Gminie Lipsk, Nowinka – Monkinie – Bryzgiel i Monkinie – Kopanica – Tobołowo, Barszcze – Pruska –Tajno Łanowe – Netta Druga, a także Wrotki – Jaziewo – Mogielnice od drogi powiatowej Białobrzegi – Dębowo aż do skrzyżowania w miescowości Jaziewo.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Olek poniedziałek, 22 lipiec 2019 11:19 napisane przez Olek

  W samej Płaskiej taka droga że aż wstyd...kiedy w końcu za nią wezmą???

 • Link do komentarza Wik niedziela, 21 lipiec 2019 09:49 napisane przez Wik

  Ta droga jest w dobrym stanie, Zygmuntowska zrobi lepiej starostwo. A nie dobre drogi naprawia

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 19 lipiec 2019 09:35 napisane przez Mieszkaniec

  Wreszczę coś ruszy z tymi chodnikami na Wojska Polskiego.Na innych osiedlach było stać położyć a tu paskudnie wyglądają.

 • Link do komentarza Turysta czwartek, 18 lipiec 2019 22:40 napisane przez Turysta

  Jej wreszcie coś ruszy z głono ulica Wojska Polskiego.Jest ona wizytówka wiazdową do miasta a rządzący powinni dbać o to by ludzie zapamiętali ze przejeżdżają przez miasto które zapamiętają szczególnie turyści. Mam nadzieję że też i na tej głównej ulicy ruszy poprawa oświetlenia na nowsze i te nieszczęsne chodniki z dwóch stron które naprawdę szpeca .A jak się widzi w głębi miasta są naprawdę chodniki z prawdziwego zdażenia jak w innych miastach A tu od Kauflandu do parku Zygmunta i od Eskulapu do także parku są chodniki za czasów PRL-U.Także ciesze się i napewno mieszkańcy takze że wreszcie miasto pięknieje.

 • Link do komentarza ZBYSZEK czwartek, 18 lipiec 2019 19:31 napisane przez ZBYSZEK

  A w gminie Płaska ani milimetr. Tak wygląda sprawiedliwy podział środków powiatowych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Opał klasy PREMIUM
DANBUS
Roboty ziemne
MIRAD - Bar przy kominku
GENERALI
Drewno opałowe
Tepete - Auto zastępcze
Biuro Rachunkowe
Weterynarz