• 1
 • 2
 • 3
czwartek, 18 lipiec 2019 20:26

Brakuje pieniędzy na nowy ratusz

Napisał

Władze Augustowa do nowej siedziby przeniosą się dopiero jesienią 2020 roku. Powodem jest brak funduszy na dokończenie remontu budynku po byłej szkole połozonej przy ulicy Młyńskiej.

 

Na przebudowę obiektu ówcześni radni wygospodarowali 8,5 mln złotych, z czego około 2 milionów udało się pozyskać ze środków zewnętrznych. Szybko jednak okazało się, że i tak pieniędzy jest zdecydowanie za mało. Wyłoniona w drodze przetargu firma zażądała o dwa miliony więcej i to nie za wszystko. O komentarz dotyczący problemu poprosiliśmy wiceburmistrza, Filipa Chodkiewicza.

"Ówcześni radni przegłosowali projekt, w którym końcowa cena wykonania modernizacji budynku wynosiła 8,5 miliona złotych. Podczas przetargu okazało się, że żaden inwestor nie chce wykonać tych prac nawet za 10,5 miliona. Wówczas były już burmistrz zastosował taki myk, że z projektu skreślił niektóre pozycje. Nie wiem na jakiej zasadzie, możliwe, że losowej. Dzięki temu projekt stał się dwa miliony tańszy. Przegłosowano więc, że 8,5 miliona złotych wydane zostanie na ratusz, który nie będzie miał części podłóg i ścian".

Obecne władze próbowały naprawić błędy i w marcu tego roku ogłosiły przetarg na wykonanie brakujących elementów, jednak potencjalny wykonawca zażądał ponad trzy miliony złotych, czyli milion więcej niż miał do dyspozycji samorząd. Przetarg został więc unieważniony, a tym samym termin realizacji inwestycji musiał zostać wydłużony.

Na tę chwilę rozsądnego sposobu na wyjście z impasu nie widać. Mimo rosnących kosztów inwestycja mająca na celu poprawę urzędniczych warunków pracy zostanie, tak czy inaczej, ukończona.

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Rdest poniedziałek, 22 lipiec 2019 13:27 napisane przez Rdest

  Ciekawe czy w najbliższym czasie wytną drzewa od ulicy Młynskiej,nie wyłączajac tego wiekowego jesiona. Resztki starodrzewia ma byc wycięte aby urzednicy mieli łatwiejszy dojazd do parkingu.

 • Link do komentarza BAU piątek, 19 lipiec 2019 20:59 napisane przez BAU

  Śmiać się czy płakać nad nazwijmy to nieudolnością i niekompetentym zarządzaniem ? Tak to szuka sie fachowców z wysokim,kierunkowym wykształceniem,którego jak okazuje się -brakuje na najwyższym szczeblu.Miszkańcy dalej bedą się tłuc po kilku budynkach w załatwianiu swoich spraw...Obiecane-niewykonane,taki PR.

 • Link do komentarza august piątek, 19 lipiec 2019 07:56 napisane przez august

  Nie zrzucaj Filipie winy na ówczesne władze i ówczesnego burmistrza, bo w ówczesnej radzie też byłeś radnym..ba byłeś przewodniczącym Rady Miasta i sam maczałeś swoje paluchy w tym ciemnym procederze. Wszyscy tam jesteście ograniczeni i bez kompetencji.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.