• 1
  • 2
piątek, 19 lipiec 2019 10:59

Sejneńscy radni chcą miejskiej imprezy

Napisał

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sejnach powrócił temat "Dni Sejn". Burmistrz uważa, że miasta nie stać na organizację imprezy, podczas gdy radni uważają, że ratusz raz do roku może pozwolić sobie na taki wydatek.

 

Koszt imprezy w poprzednim roku wyniósł około 60 tysięcy złotych. Burmistrz, Arkadiusz Nowalski uważa, że miasto nie może pozwolić sobie na taki wydatek.

"Nie rozumiem skąd zdziwienie radnych, że nie ma pieniędzy. Nie możemy spłacać zaległości i jednocześnie wydawać na zabawę. Przypominam, że w tym roku przypada setna rocznica Powstania Sejneńskiego, a my nie otrzymaliśmy żadnego dofinansowania na organizację obchodów. Byłoby hańbą, gdybyśmy przeznaczyli pieniądze na festy zamiast uczcić przodków walczących o granice Rzeczpospolitej."

Innego zdania są opozycyjni radni, którzy zarzucają burmistrzowi organizację wcześniejszych imprez jako wydarzenia przedwyborczego. Paweł Dzienisiewicz uważa, że można poprzestać na jednodniowej imprezie.

"Jedną imprezę w ciągu roku można zrobić i wydać na nią nieduże pieniądze. Nie musi to być dwudniowe wydarzenie. Mieszkańcy zasługują, żeby świętować dzień Sejn. Ostatnio taka impreza była raz i to przed wyborami."

W tym roku "Dni Sejn" raczej nie zobaczymy. Co przyniosą następne lata? To się okaże, jednak patrząc na kondycję finansową miasta śmiemy wątpić w organizację dużej, miejskiej imprezy...

 

 

Taekwondo
Gruby Benek