• 1
  • 2
  • 3
piątek, 19 lipiec 2019 15:06

Prokuratura znów w Urzędzie Miasta

Napisał

Sejneńska prokuratura ma zbadać czy Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa, nie złamał prawa odmawiając dzierżawy mieszkańcowi, który przez lata korzystał z miejskiej nieruchomości.

 

Śledczy mają za zadanie ustalić czy nie doszło do przekroczenia uprawnień ze strony władz miasta. Chodzi dokładnie o teren przy ulicy Kasztanowej. Do sprawy odniósł się Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa:

" Miasto w wielu przypadkach postępuje według takiego samego wzorca. Są przykłady z innych ulic, gdzie podobna sytuacja miała miejsce. Jeśli wygasa umowa dzierżawy, to nieruchomość trafia z powrotem do miasta i urząd znajduje metodę na jej zagospodarowanie. Albo poprzez wykorzystanie jej pod mieszkalnictwo komunalne, albo sprzedaż w otwartym przetargu."

Jest to już kolejny raz, gdy w ostatnich miesiącach prokuratura przygląda się działaniom władz Augustowa. Poprzednie postępowania zostały jednak umorzone.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot