• 1
  • 2
  • 3
sobota, 20 lipiec 2019 11:06

Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów

Napisała
Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów APK

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na szóstą polską edycję Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Kanał Augustowski w Kulturze Trzech Narodów – Białorusinów, Polaków i Litwinów”.

 

Od ponad piętnastu lat bliźniacze wydarzenie odbywa się na Białorusi w rejonie Grodzieńskim przy Kanale Augustowskim w okolicy śluzy Dąbrówka. Wszystko po to, by promować rozwój białoruskiej, polskiej i litewskiej kultury narodowej, wzmacniać międzynarodowe kontakty kulturalne oraz wspomóc rozwój turystyki w pobliżu Kanału Augustowskiego.

W niedzielę 3 sierpnia od godz. 12:00 na Rynku Zygmunta Augusta zaprezentują się polskie, litewskie i białoruskie zespoły ludowe. Przed nami występy m.in. augustowska Melodia, Dwa Kolory z Nieporętu, białoruskie zespoły Рукавички, Запаветны бераг, Жывіца i Лялечки oraz grupy z Litwy, które zaczarują nas folkowym graniem, śpiewaniem i tańcem.

Dodatkową zachętą niech będzie fakt, że w tym samym czasie na Rynku Zygmunta Augusta odbywać się będą Augustynki – Kiermasz Rękodzieła.

Zapraszamy, na oba wydarzenia wstęp wolny.

*wydarzenie dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.


APK

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot