• 1
  • 2
wtorek, 23 lipiec 2019 10:19

Wpadli z przemycanymi papierosami

Napisała
Wpadli z przemycanymi papierosami POSG

W specjalnie skonstruowanych skrytkach w samochodzie osobowym obywatele Litwy przewozili ponad 38 tys. sztuk nielegalnych papierosów.

 

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wdziałając w gminie Krasnopol zatrzymali do kontroli samochód na litewskich tablicach rejestracyjnych. Volkswagenem Passatem podróżowało dwóch obywateli Litwy. Auto skierowano do szczegółowej kontroli. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili w samochodzie specjalnie skonstruowane skrytki znajdujące się w tylnej kanapie, pod przednimi fotelami oraz pod tylnym zderzakiem ujawniono. W sumie w pojeździe ukrytych było 1 920 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość ujawnionych wyrobów tytoniowych wynosi blisko 30 tys. zł.

Wobec kierowców wszczęto postępowania karne skarbowe, do których zajęty został nielegalny towar oraz samochody przystosowane do przemytu. Mężczyźni w wieku 57 i 31 lat za popełnione przestępstwa skarbowe odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im wysokie grzywny.

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek