• 1
  • 2
wtorek, 23 lipiec 2019 18:29

Wicemistrz Europy z Augustowa!

Napisał

Adam Ostrowski, młody siłacz z Augustowa, został wicemistrzem Europy strongman U23 w kategorii do 105 kilogramów. Sportowiec powtórzył tym samym wynik z zeszłego roku.

 

W zawodach rozgrywanych w słowackim mieście Samorin udział wzięło 10 zawodników. Do wykonania mieli 5 ciężkich konkurencji, w których liczyła się zarówno siła, jak i czas wykonania. Do pierwszego miejsca zabrakło jedynie punktu. Zwycięzca, Gilbertas Tamulevicius pochodzący z Litwy, zgromadził na swoim koncie 42,5 pkt, podczas gdy młody augustowianin uzyskał 41,5 pkt.

O zawodach i planach na przyszłość opowiedział nam świeżo upieczony wicemistrz Europy, Adam Ostrowski. Jak podkreśla jest bardzo zadowolony ze swojego występu.

"Jestem bardzo zadowolony ze startu, cieszę się, ze kolejny raz mogłem wnieść flagę Polski na podium. Do tych zawodów przygotowywałem się ponad 2 miesiące, rezultaty są więc zadowalające."

Następnym startem strongmana będą prawdopodobnie zawody na Ukrainie, gdzie odbędą się indywidualne mistrzostwa świata do 110 kg.

Gruby Benek
Taekwondo