• 1
  • 2
  • 3
środa, 24 lipiec 2019 19:46

Kolejny problem

Napisał

Sprawa przebudowy ulicy Wojska Polskiego w Augustowie ciągnie się już ponad rok. Nie sposób wręcz zliczyć, ile razy zmieniała się sytuacja w sporze dotyczącym dofinansowania budowy oświetlenia czy kształtu całości inwestycji. Teraz, gdy już się wydawało, że prace ruszą we wrześniu pojawił się kolejny problem.

 

Wkład własny na budowę ulicy podzielić miało między siebie Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski. Po otwarciu ofert przetargowych okazało się, że ulica będzie droższa o 400 tysięcy złotych. W tej sytuacji wzrośnie też kwota wkładu własnego. W tej sytuacji nie jest pewne czy miasto znajdzie dodatkowe środki na inwestycje. W temacie ulicy wypowiedział się Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa:

"To poważna wątpliwość, czy miasto powinno przeznaczyć tak dużo środków na inwestycję powiatową. Ja nie neguję, że ta ulica jest ważna. Pojawia się jednak pytanie, czy warto ją remontować za wszelką cenę? Radni mają wiele wątpliwości. Mam jednak nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i ta ulica powstanie."

Przypomnijmy, że na ulicy wymieniona miała zostać nawierzchnia, pojawić się miały także chodniki z płyt betonowych i kostki brukowej, a także nowe zatoki i oświetlenie. W planie było też zasadzenie drzew, a co ważne dla kierowców - wybudowane miały zostać prawoskręty w ulice Mickiewicza i Norwida.

Ostateczna decyzja ma zapaść w poniedziałek podczas najbliższej sesji rady miejskiej. Okazuje się więc, że sukces, którym była decyzja o przebudowie ulicy miał wielu ojców, na koniec może jednak zostać sierotą…

1 komentarz

  • Link do komentarza Wamp środa, 24 lipiec 2019 21:18 napisane przez Wamp

    Tej ale prawoskręty nie są aż tak potrzebne, bardziej potrzebne to są chyba lewoskręty...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot