• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 25 lipiec 2019 15:59

Oszuści nie próżnują, kolejny sposób wyłudzenia

Napisał
Oszuści nie próżnują, kolejny sposób wyłudzenia pixabay.com

W ostatnim czasie oszuści internetowi nie próżnują. Co chwilę możemy zobaczyć nowy sposób na wyciągnięcie pieniędzy z naszych kont. Tym razem padło na podszywanie się pod komornika. Na czym to polega?

 

Najczęściej otrzymujemy smy-y o tym, że zalegamy z niewielką płatnością. Pod treścią wezwania znajduje się natomiast link, który w teorii ma przekierować nas na stronę do zapłaty. Nic bardziej mylnego, jeśli klikniemy w łącze możemy stracić nawet wszystkie oszczędności, gdyż na telefonie instalowane jest wówczas złośliwe oprogramowanie, które zbiera nasze dane.

Nowy atak jest podobny do tych na tak zwaną "złotówkę". Cel jest ten sam i chodzi o uzyskanie dostępu do kont bankowych. Ofiara na koniec otrzymuje kod SMS, którym chce potwierdzić przelew niewielkiej należności. W tym czasie hakerzy zlecają przelew na większą kwotę i w ten sposób uzyskują pieniądze.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot