• 1
  • 2
  • 3
piątek, 26 lipiec 2019 16:29

Nowy cmentarz jeszcze nie teraz

Napisał

Nowy cmentarz w Augustowie pojawi się najwcześniej za cztery lata - informują władze miasta. Według analiz, które zostały przeprowadzone na obecnym cmentarzu parafialnym, miejsc póki co nie zabraknie.

 

Mimo tych zapewnień trwają już przygotowania mające na celu stworzenie nowego cmentarza. Miałby być położony 7 kilometrów od miasta w okolicach Żarnowa Pierwszego. Budowa nowego miejsca zostanie podzielona na etapy, wszystko po to, aby minimalizować koszty inwestycji. Teren, który zostanie zagospodarowany wyniesie 3 hektary. Musi on jeszcze przejść odlesienie, następnie wytyczone zostaną działki, na których znajdować się będą kwartały do pochówków.

Obecny główny cmentarz Augustowa zlokalizowany jest przy ul. Zarzecze. Podlega pod parafię katolicką Najświętszego Serca Jezusowego. Został założony na pocz. XIX w i jest wpisany do rejestru zabytków.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot