• 1
  • 2
  • 3
piątek, 26 lipiec 2019 15:09

Radni nie chcą pracować?

Napisał

Wczoraj miała odbyć się komisja budżetowa. "Miała" to słowo klucz, gdyż posiedzenie nie odbyło się. Wszystko przez to, że na posiedzeniu zjawiło się zaledwie dwóch radnych.

 

Na posiedzeniu komisji budżetowej stawiła się Aleksandra Kleczkowska i Marcin Kleczkowski. Nie było więc wymaganego qworum do podejmowania decyzji, gdyż skład gremium liczy pięć osób.

Taki obrót sprawy może mieć konsekwencje podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. Podczas obrad miała zostać podjęta między innymi decyzja dotycząca wyłożenia środków na przebudowę ulicy Wojska Polskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uchwałę musi zaopiniować merytoryczna komisja, w tym przypadku budżetowa.

Przypomnijmy też, że przed miesiącem radni przyjęli uchwałę dotyczącą zmian w wypłacaniu diet. Zdecydowali, że za każdą nieobecnosć na komisji, czy sesji będzie potrącana określona kwota. Takie zasady miały zmobilizować rajców do pracy, ale efektów brak..

1 komentarz

  • Link do komentarza BAU piątek, 26 lipiec 2019 20:24 napisane przez BAU

    Po co radnych mobilizować?Niech złożą mandaty-i pozwolą innym wykonywać te ich niedzięczną pracę lepiej i wydajniej.Zajęci są swoim biznesem ,a " rządzenie" miastem zostało na dokładkę.To obrzydliwe gdy sie traktuje tak swoich wyborców-mieszkanców.To jak ma byc dobrze i lepiej na przyszłość jak się nie chce?!!!! Przykład idzie z góry...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot