• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 30 lipiec 2019 10:28

Pożegnali księdza

Napisał

Mieszkańcy Raczek pożegnali w ostatni weekend długoletniego proboszcza parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej, Henryka Polkowskiego. Ksiądz prałat spędził na swoim stanowisku 18 lat.

 

Podczas ostatniej mszy w wykonaniu duszpasterza nie zabrakło wspomnień i podsumowań czasu spędzonego w Raczkach. Ksiądz Polkowski wspominał również swoje początki.

"Poprzedni proboszcz Kazimierz Kaczorowski mówił mi wtedy: Odwagi! Po tych latach czuję się kapłanem spełnionym i szczęśliwym. Gdybym mógł znów wybierać, to bez wahania wybrałbym kapłaństwo. Parafię zostawiam w dobrej kondycji materialnej i duchowej. Żegnamy się tylko na jakiś czas, bo w Raczkach na cmentarzu parafialnym chciałbym być pochowany. Odchodząc ma prośbę, żebyście żyli wiarą, bo bez Boga ani do proga!"

Nowym proboszczem ma zostać Ryszard Grabowski. 58-letni duchowny przez ostatnie 17 lat był proboszczem w Wydminach koło Giżycka. Parafianie powitają go na początku sierpnia.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot