• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
wtorek, 30 lipiec 2019 10:28

Pożegnali księdza

Napisał

Mieszkańcy Raczek pożegnali w ostatni weekend długoletniego proboszcza parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej, Henryka Polkowskiego. Ksiądz prałat spędził na swoim stanowisku 18 lat.

 

Podczas ostatniej mszy w wykonaniu duszpasterza nie zabrakło wspomnień i podsumowań czasu spędzonego w Raczkach. Ksiądz Polkowski wspominał również swoje początki.

"Poprzedni proboszcz Kazimierz Kaczorowski mówił mi wtedy: Odwagi! Po tych latach czuję się kapłanem spełnionym i szczęśliwym. Gdybym mógł znów wybierać, to bez wahania wybrałbym kapłaństwo. Parafię zostawiam w dobrej kondycji materialnej i duchowej. Żegnamy się tylko na jakiś czas, bo w Raczkach na cmentarzu parafialnym chciałbym być pochowany. Odchodząc ma prośbę, żebyście żyli wiarą, bo bez Boga ani do proga!"

Nowym proboszczem ma zostać Ryszard Grabowski. 58-letni duchowny przez ostatnie 17 lat był proboszczem w Wydminach koło Giżycka. Parafianie powitają go na początku sierpnia.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Zakład stolarski
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
Videozoo - Kurier

Najnowsze komentarze

Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
KA-MIX
Biuro Rachunkowe [Kondracka]
Weterynarz