• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 30 lipiec 2019 13:43

Dzieci z kolonii trafiły do szpitala

Napisał
Dzieci z kolonii trafiły do szpitala pixabay.com

Grupa dzieci przebywająca na wakacjach w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Serwach trafiły do szpitala z podejrzeniem zatrucia. Po badaniach większość młodzieży zwolniono, jednak dwie osoby wciąż przebywają w placówce medycznej.

 

Sprawą zajął się już augustowski sanepid. Obecnie, w rzeczonym ośrodku przebywa w sumie około 150 dzieci z całej Polski. Instruktorzy, którzy opiekują się młodzieżą otrzymali zgłoszenia zatruć: biegunek, bóli brzucha. Do szpitala trafiło 30 osób.

Obecnie badana jest żywność, sprawdzana kuchnia i pracujący tam ludzie. Inspektorzy pobrali też próbki od chorujących dzieci oraz próbki wody. Pierwsze wyniki badań mają być znane na początku przyszłego tygodnia. Dwoje dzieci przebywających w szpitalu prawdopodobnie ma zostać wypisanych we wtorek (29.07).

1 komentarz

  • Link do komentarza BAU wtorek, 30 lipiec 2019 17:15 napisane przez BAU

    Niezła reklama Proserwy-pisze o tym cała Polska w wiadomościach,swoją drogą co za wakacje nieudane,tylko lekko tak można powiedzieć.Kto cokolwiek tam zamówi? Wesele?Strach bać się zatrucia-choć na wyniki badań trzeba poczekać.Wtedy będzie wiadomo co było powodem zatrucia u dzieci.6 lat temu również tam sie działo-właściciel wymógł ekshumację zbiorowej mogiły,ale to inna historia-ale dotyczy tego samego ośrodka.Kiepska reklama...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Opał klasy PREMIUM
Agro
Foto Bajka - Fotograf
Foto Bajka - Lustra
Eureka
Biuro Rachunkowe
Weterynarz
Tepete - Auto zastępcze
Drewno opałowe