• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 30 lipiec 2019 13:43

Dzieci z kolonii trafiły do szpitala

Napisał
Dzieci z kolonii trafiły do szpitala pixabay.com

Grupa dzieci przebywająca na wakacjach w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Serwach trafiły do szpitala z podejrzeniem zatrucia. Po badaniach większość młodzieży zwolniono, jednak dwie osoby wciąż przebywają w placówce medycznej.

 

Sprawą zajął się już augustowski sanepid. Obecnie, w rzeczonym ośrodku przebywa w sumie około 150 dzieci z całej Polski. Instruktorzy, którzy opiekują się młodzieżą otrzymali zgłoszenia zatruć: biegunek, bóli brzucha. Do szpitala trafiło 30 osób.

Obecnie badana jest żywność, sprawdzana kuchnia i pracujący tam ludzie. Inspektorzy pobrali też próbki od chorujących dzieci oraz próbki wody. Pierwsze wyniki badań mają być znane na początku przyszłego tygodnia. Dwoje dzieci przebywających w szpitalu prawdopodobnie ma zostać wypisanych we wtorek (29.07).

1 komentarz

  • Link do komentarza BAU wtorek, 30 lipiec 2019 17:15 napisane przez BAU

    Niezła reklama Proserwy-pisze o tym cała Polska w wiadomościach,swoją drogą co za wakacje nieudane,tylko lekko tak można powiedzieć.Kto cokolwiek tam zamówi? Wesele?Strach bać się zatrucia-choć na wyniki badań trzeba poczekać.Wtedy będzie wiadomo co było powodem zatrucia u dzieci.6 lat temu również tam sie działo-właściciel wymógł ekshumację zbiorowej mogiły,ale to inna historia-ale dotyczy tego samego ośrodka.Kiepska reklama...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot