• 1
  • 2
środa, 31 lipiec 2019 13:23

Znęcali się nad klaczą

Napisał
Znęcali się nad klaczą KPP Sejny

Dwaj mężczyźni z gminy Giby znęcali się nad klaczą. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu w miejscowości Zelwa. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak zwierzę przywiązane jest sznurem do auta i ciągnięte. Drugi mężczyzna z kolei okładał klacz batem bijąc z całej siły, gdzie popadnie – po nogach, brzuchu i zadzie. Pod wpływem ciosów oraz przypuszczalnie stresu koń siadał na drodze, ale to nie powstrzymało ani kierowcy auta, ani mężczyzny od dalszego torturowania zwierzęcia.

Co ciekawe, będący na miejscu turyści (to właśnie oni nagrali całą sytuację), od razu zgłosili sprawę na policję. Ta zjawiła się na miejscu, jednak zdecydowała się nie interweniować, gdyż na zwierzęciu nie było widać śladów bicia. Sprawa nabrała rozpędu dopiero po publikacji wideo ze zdarzenia w sieci.

Dopiero po złożeniu pisemnego doniesienia przez jedną z organizacji zajmujących się ochroną zwierząt zostało wszczęte postępowanie mające na celu wyjaśnienie sytuacji. Wówczas to jeden z mężczyzn został zatrzymany.

Obaj podejrzani usłyszeli zarzut znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi do 3 lat więzienia. Zastosowano wobec nich dozór policyjny, mają też zakaz opuszczania kraju.

Gruby Benek