Wydrukuj tę stronę
środa, 31 lipiec 2019 16:16

Weekend pełen atrakcji - zobacz co się będzie działo w Augustowie

Napisał

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo ciekawie. Koncert "Ani Dąbrowskiej", kiermasz rękodzieła, Festiwal Kanału Augustowskiego w Kulturze Trzech Narodów - to tylko niektóre z propozycji. Zachęcamy do sprawdzenia co się będzie działo w Augustowie!

 

W sobotę, 3 sierpnia na Rynku Zygmunta Augusta podczas Międzynarodowego Festiwalu „Kanału Augustowskiego w Kulturze Trzech Narodów – Białorusinów, Polaków i Litwinów” zobaczymy międzynarodowe zespoły ludowe.

Dodatkową atrakcją będzie kiermasz rękodzieła AUGUSTYNKI, który jest doskonałą okazją do spróbowania tradycyjnych produktów takich jak wędliny czy miód. Będą także stoiska z ręcznie robioną biżuterią, ceramiką, poduszkami oraz wieloma innymi drobiazgami.

Wieczorem, w Leśnym Zakątku Kultury Zdrowa Zośka, podczas „Wieczoru ballad i poezji” Zbigniew Sieńczuk wprowadzi nas w magiczny świat muzyki.

W niedzielę, 4 sierpnia miłośnicy koni będą mieli okazję podziwiać konie ras zimnokrwistych w trakcie VII Wojewódzkiej Wystawy Koni Zimnokrwistych. Wystawa odbędzie się przy Targowicy (ul. Wypusty).
Natomiast o godz. 15.00 rozpoczną się widowiskowe Mistrzostwa Polski w Augustowie w Pływaniu Na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok. Podczas wieczornego koncertu wystąpi Magdalena Pietruczak z zespołem, a gwiazdą wieczoru będzie Ania Dąbrowska.

Dodatkowo od czwartku do soboty (1-3 sierpnia) organizowana jest zbiórka krwi pod hasłem „Augustów oddaje krew za Warszawę” w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy do Augustowa!

Źródło: UM Augustów