Wydrukuj tę stronę
czwartek, 01 sierpień 2019 14:59

Zapadła ostateczna decyzja

Napisał

Ulica Wojska Polskiego zostanie wyremontowana. Decyzję o dołożeniu części pieniędzy do inwestycji uchwaliła Rada Miejska podczas ostatniego posiedzenia.

 

Ulica Wojska Polskiego jest terenem podlegającym władzom powiatowym. W związku z tym miasto nie miało obowiązku dokładać się do przebudowy. Jednak podczas poniedziałkowego zebrania gremium, miejscy rajcy zadecydowali, że do inwestycji dołożą 1,7 miliona złotych. To mniej niż przewidywało starostwo powiatowe. Remont zostanie jednak wykonany. Na ten temat wypowiedział się Jarosław Szlaszyński, Starosta Augustowski:

"To mniej niż oczekiwaliśmy, ale inwestycja będzie realizowana. Będziemy rozmawiać na temat wymiany dokumentów, ich podpisania i przystąpimy do realizacji, bo przetarg już został rozstrzygnięty, a firma wyłoniona. Postaramy się, by ulica stała się wspaniałą, wspólną wizytówką. Część prac rozpocznie się już w sierpniu, więc prosimy mieszkańców o wyrozumiałość."

Na ulicy wymieniona ma zostać nawierzchnia, pojawią się także chodniki z płyt betonowych i kostki brukowej, a także nowe zatoki i oświetlenie. W planie jest też zasadzenie drzew, a co ważne dla kierowców - wybudowane miały zostać prawoskręty na ulice Mickiewicza i Norwida.

Całość kosztować ma ponad 7 milionów złotych. Prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku.