• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 01 sierpień 2019 16:59

Policyjni wodniacy doskonalili swoje umiejętności

Napisał

Czternastu policyjnych "wodniaków" doskonaliło umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy. Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z ratownikami z Grupy Ratowniczej "Nadzieja" oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku zorganizowali zajęcia w ośrodku szkoleniowym w Tamie. Na koniec szkolenia odbyły się zawody „policyjnego triathlonu wodnego”.

 

Wczoraj, w ośrodku szkoleniowym w Tamie, 14 podlaskich policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych doskonaliło umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod czujnym okiem ratowników medycznych z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” w Białymstoku. Funkcjonariusze, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, ćwiczyli umiejętności postępowania z poszkodowanymi w przypadku doznanych urazów oraz udzielania pierwszej pomocy osobom zagrożonym utonięciem.

Kolejnym praktycznym etapem szkolenia było doskonalenie umiejętności pływania sposobami stosowanymi w ratownictwie wodnym, wykonywania skoków do wody, pływania pod wodą oraz holowania osoby zagrożonej utonięciem. Zajęcia odbyły się nad jeziorem Rajgrodzkim.

Na zakończenie, funkcjonariusze weryfikowali swoje umiejętności podczas „policyjnego triathlonu wodnego”. Zawody składały się z holowania pozoranta, udzielania pierwszej pomocy oraz rajdu łodzią. Bezkonkurencyjny okazał się patrol z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w składzie: młodszy aspirant Adam Jurczuk i sierżant Daniel Gorbacz. Na drugim miejscu uplasował się patrol z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie w składzie: sierżant sztabowy Marcin Śleszyński i starszy posterunkowy Rafał Truszkowski. Natomiast trzecie miejsce na podium przypadło patrolowi z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach w składzie: sierżant Andrzej Gołębiewski i sierżant Sebastian Kamiński.

Funkcjonariusze otrzymali dyplomy, a zwycięzcy zawodów sprzęt ratujący życie.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot