• 1
  • 2
piątek, 02 sierpień 2019 16:20

Znaleziono martwe dziki

Napisał
Znaleziono martwe dziki pixabay.com

Na terenie powiatu suwalskiego znaleziono cztery martwe dziki. Informację przekazał inspektor do spraw zwalczania chorób zakaźnych w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Suwałkach, Józef Grabowski.

Martwe zwierzęta zarażone były wirusem ASF. To już dziewiąty taki przypadek w tym roku. O szczegółach opowiedział Józef Grabowski:

"Pierwszy przypadek martwego dzika zarażonego ASF stwierdziliśmy  w okolicach Józefowa na terenie gminy Raczki. Drugi również miał miejsce w gminie Raczki, w miejscowości Koniecbór. Padłe zwierzę znaleźliśmy w pasie drogowym pomiędzy trasą Suwałki - Raczki. Kolejny przypadek stwierdzono na terenach leśnych w okolicach miejscowości Niemcowizna, znajdującej się w gminie Suwałki. Ostatni - czwarty przypadek miał miejsce w Płocicznie, w gminie Bakałarzewo."

Lekarze weterynarii uspokajają jednak, że przypadki zachorowań na ASF występują w naszym regionie tylko u dzików. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Suwałkach nie stwierdził żadnego ogniska wirusa u trzody chlewnej.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek