• 1
  • 2
  • 3
piątek, 02 sierpień 2019 17:59

Muzeum Ziemi Augustowskiej czekają zmiany

Napisał

Muzeum Ziemi Augustowskiej doczeka się ulepszeń w infrastrukturze użytkowej. Wokół budynku mają powstać miejsca do rekreacji, a także nowoczesny, pływający pawilon.

Jak zapewniają władze miasta przy muzeum powstaną nowe alejki. Wszystko dzięki umowie, która została zawarta z Wodami Polskimi, które zarządzają terenem. Przy alejkach pojawić ma się także oświetlenie, które ma przywodzić na myśl jeszcze to z okresu międzywojennego. Ponadto, pojawią się udogodnienia dla niepełnosprawnych. M.in. furtka, która zostanie dostosowana do ich potrzeb. 

To co zapowiadają władze miasta brzmi bardzo dobrze. Jednak to nie wszystko. W planach jest wybudowanie także nowego pawilonu muzealnego. Ma on być pływający, ponadto, jak zaopowiada burmistrz Augustowa, Mirosław Karolczuk, pojawi się na nim interaktywna forma przekazywania zagadnień i wirtualna rzeczywitość.

Środki na inwestycje pochodzić mają z funduszy transgranicznych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot