• 1
  • 2
  • 3
sobota, 03 sierpień 2019 14:59

Pomnik Ofiar Obławy Augustowskiej coraz bliżej

Napisał

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Augustowie radni jednogłośnie poparli pomysł budowy pomnika Ofiar Obławy Augustowskiej.

Inicjatorzy przedsięwzięcia, czyli Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej zapewniają, że uzyskali już wszystkie pozwolenia na budowę, a także środki finansowe potrzebne aby postument stanął. Budowla ma stanąć przy jednym z najczęściej uczęszczanych miejsc w Augustowie, czyli przy rondzie Solidarności.

Z wyglądu pomnik przypominać będzie ten, który możemy od pewnego czasu zobaczyć w Suwałkach. Tam również powstał on przy rondzie. Wszystko po to, aby zobaczyło go najwięcej osób. 

Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej liczy, że podobne pomniki pojawią się również w innych miejscowościach, które ucierpiały w wyniku sowieckich działań z lipca 1945 roku. Monumenty przedstawiające oplecione drutem kolczastym dłonie miałyby stanąć również w Sokółce i w Sejnach.

2 komentarzy

  • Link do komentarza jaglas poniedziałek, 05 sierpień 2019 14:25 napisane przez jaglas

    Od tego pomysłu pewnie rondo będzie miało lepszą przepustowość, masakra ciągle żyjemy przeszłością....

  • Link do komentarza Michał sobota, 03 sierpień 2019 20:37 napisane przez Michał

    Właśnie same pomniki w Augustowie a placu zabaw dla dzieci to niema porządnego aż strach puszczać dzieci bo są polamane

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot