• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 06 sierpień 2019 08:25

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas „Pływania na byle czym”

Napisała
Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas „Pływania na byle czym” KPP Augustów

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych nad bezpieczeństwem uczestników Pływania na Byle Czym czuwali policjanci z augustowskiej komendy. Mistrzostwa są największą imprezą masową organizowaną w sezonie letnim na terenie Augustowa.

 

Augustowscy policjanci wspierani przez kolegów z białostockiego Oddziału Prewencji, wczoraj dbali o bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów podczas XXIV Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym. W ich czasie policjanci patrolowali głównie bulwary nad rzeką Nettą, gdzie gromadziły się tłumy. Również funkcjonariusze augustowskiej „drogówki” kierowali ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach w mieście, umożliwiając kierowcom sprawne poruszanie się i wskazywali miejsca, gdzie można zaparkować pojazd. Nad bezpieczeństwem osób korzystających z uroków wody czuwali policyjni wodniacy, którzy patrolowali akweny. Funkcjonariusze kontrolowali sterników pod kątem posiadania uprawnień i stanu trzeźwości. Na ulicach Augustowa można było spotkać policjantów na rowerach, ale też takich, którzy pełnili służbę na quadach. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i w razie konieczności dotrzeć do miejsc trudno dostępnych.

Pomimo wielu ostrzeżeń, w trakcie tegorocznej imprezy policjanci musieli interweniować wobec 23-latka, który postanowił wskoczyć do Netty i dopłynąć do konstrukcji biorącej udział w mistrzostwach. Wodniacy natychmiast podpłynęli do mężczyzny, który płynął na szlaku żeglownym i tym samym narażał siebie na niebezpieczeństwo. Jak się później okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został bezpiecznie przetransportowany przez policjantów na brzeg. Za swój "wybryk" został ukarany mandatem karnym.

KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot