• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 06 sierpień 2019 11:31

Krawężniki będą niższe

Napisane przez KK

O problemie wysokich krawężników w Augustowie mówiło się już nie raz. Problem dotyczy przede wszystkim osób niepełnosprawnych, które mają problemy z ich pokonywaniem. Jak zapowiadają władze miasta ma się to jednak wkrótce zmienić.

 

Lada dzień rozpocząć się mają prace na miejskich ulicach, w ramach których przy przejściach dla pieszych obniżone zostaną krawężniki, a także pojawią się specjalne ostrzegawcze płytki. Jak szacują rządzący takich miejsc w Augustowie jest około osiemdziesiąt. Prace mają zostać zakończone do końca tego roku.

Działania drogowe są tylko częścią większego programu nazywającego się "Augustów bez barier". W mieście powstać ma też baza sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, z którego skorzystać będą mogli potrzebujący. Pojawią się wózki inwalidzkie, balkoniki czy ortopedyczne kule. Sprzęt znajdować się ma w nowej siedzibie organizacji, czyli przy ulicy Nowomiejskiej 41.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot