Wydrukuj tę stronę
środa, 07 sierpień 2019 19:41

Sygnalizacja nie działa popołudniami

Napisane przez KK

Niedziałająca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu alei Wyszyńskiego i ulicy Tytoniowej wydaje się obecnie newralgicznym punktem na mapie drogowej Augustowa. Turyści skarżą się bowiem, że nie mogą dojechać na plażę, augustowianie mają natomiast problem ze zwykłym powrotem z pracy...

 

Problem zauważyła radna, Izebela Piasecka. Jak zauważa, światła gasną za wcześnie i powoduje to powstawanie dużych korków.

"Kto zdecydował o wyłączeniu sygnalizacji na skrzyżowaniu Wyszyńskiego z Tytoniową? Światła gasną tam dosyć wcześnie. Nawet, kiedy jest bardzo duży ruch. W tym miejscu mamy wyjazd z bardzo uczęszczanej plaży. Sytuacja jest dużym utrudnieniem dla mieszkańców i turystów. Uważam, że w okresie letnim powinno się wydłużyć działanie sygnalizacji."

Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że droga o której mowa znajduje się pod nadzorem Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Ich zdaniem natomiast obecne rozwiązanie powoduje, że ruch jest bardziej płynny.

Jak widać rozwiązanie tej sytuacji nie będzie proste. Należy się nastawić na to, że w tej kwestii wiele może się nie zmienić w najbliższym czasie...