Wydrukuj tę stronę
czwartek, 08 sierpień 2019 10:04

Odpowie za wysypanie śmieci

Napisane przez KK
Odpowie za wysypanie śmieci Nadleśnictwo Szczebra

Na górę śmieci mogli się natrafić mieszkańcy gminy Nowinka w lesie należącym do leśnictwa Młynowisko. Leśnicy złapali już sprawcę.

 

Worki foliowe, sfermentowane i zgniłe owoce , a także opakowania po artykułach spożywczych i przemysłowych - to wszystko można było znaleźć na górze śmieci. Pośród tego znajdowały się także dokumenty z danymi osoby, która mogła to zrobić. O szczegółach opowiedział Łukasz Sewastynowicz, komendant posterunku straży leśnej w nadleśnictwie Szczebra.

"Jeśli znajdziemy już takie śmieci, zawsze w nich, kolokwialne mówiąc, grzebiemy. Nie należy to do najprzyjemniejszych zadań. Grzebaliśmy więc i natknęliśmy się na dane osoby, które mogły wskazywać, że to akurat ona zrobiła. Pojeździliśmy trochę po straganach i okazał się nim mieszkaniec Starachowic, który w okolicy handlował sezonowymi owocami."

Sprawca przyznał się do winy i został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych. To kara za zaśmiecanie terenów leśnych i bezprawny wjazd do lasu. Handlowiec zobowiązał się także do pokrycia kosztów sprzątnięcia nieczystości. Co roku Lasy Państwowe przeznaczają około 20 mln złotych na sprzątanie i wywóz śmieci z nielegalnych wysypisk.