• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 08 sierpień 2019 10:19

Nie wiadomo dlaczego dzieci trafiły do szpitala

Napisane przez KK
Nie wiadomo dlaczego dzieci trafiły do szpitala pixabay

Augustowski sanepid wciąż nie wie dlaczego dzieci z kolonii w Serwach trafiły do szpitala. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło dwa tygodnie temu.

 

Blisko 30-stu uczestników kolonii miało wówczas biegunkę i wymiotowało. Dwoje dzieci musiało zostać w szpitalu dłużej niż jeden dzień. Sprawą zajął się augustowski sanepid, który miał zbadać co było przyczyną choroby podopiecznych. Badanie pierwszych próbek pobranych na miejscu nie wykazało jakichkolwiek nieprawidłowości. Szerzej o sprawie wypowiedziała się Agata Augusewicz, która pełni obowiązki Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Augustowie.

"Były badane posiłki, były brane wymazy sanitarne z rąk pracowników i ze sprzętu kuchennego. I wszystkie wyniki badań bakteriologicznych są ujemne. Nie stwierdzono także w próbkach kału żadnych wirusów ani pałeczek salmonelli i shigelli. W tej chwili nic nie wskazuje, że to było zatrucie pokarmowe."

Zdaniem Augusewicz dzieci mogły paść ofiarą braku podstawowych zasad higieny.

"Brak należytej czystości rąk, z powodu której można przenosić przeróżne wirusy. I te badania, które przeprowadziliśmy nie potwierdziły zatrucia o etiologii wirusologicznej. Czekamy na końcowe wyniki badań bakteriologicznych."

Końcowych wyników należy spodziewać się w nadchodzącym tygodniu. Ośrodek, w którym dzieci wypoczywały, znajduje się pod nadzorem służb sanitarnych, ponieważ przybywają tam kolejni koloniści.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot