• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 08 sierpień 2019 10:51

Baza kajakarzy będzie droga w utrzymaniu?

Napisane przez KK

Temat przedłużającej się budowy bazy kajakarzy ciągnie się od paru miesięcy. Sam koszt inwestycji wyniósł ponad 6 milionów, to dużo więcej niż na początku zakładało miasto.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej pojawiły się również pytania o koszty utrzymania obiektu już po jego otworzeniu. Swoje wątpliwości w tym temacie wyraził Tomasz Miklas, jeden z radnych. Jego zdaniem wydatki na obsługę obiektu mogą być dużo wyższe niż zakładają to urzędnicy.

"Dlaczego tak drogi obiekt wybudowano bez biznesplanu? Miasto nie ma nawet szacunków, jak wysokie będą opłaty za jego udostępnianie. Czy będą naliczane od osoby, czy za kajak, a może od zajętej powierzchni lub ilości członków klubu sportowego? Inwestycja jest warta 6 mln zł i dziś burmistrz przyznaje się, że nic konkretnie nie wie."

Do tematu beztrosko podchodzi burmistrz, którego zdaniem ta baza nie ma możliwości zarabiania na siebie i trzeba będzie dokładać do jej utrzymania. Podczas ostatniego posiedzenia rady jasno dał to do zrozumienia.

"Uważam, że do pewnych dziedzin życia społecznego powinno się dokładać. Czy możemy zrobić tak wysokie stawki, aby w ciągu dziesięciu lat nam się wszystko zwróciło? To nie jest dobry pomysł. Chcemy wprowadzić odpłatność, ale nie mogą to być kwoty zaporowe. Czekam na propozycję stawek za usługi od Centrum Sportu i Rekreacji. Później będziemy je konsultować z klubami sportowymi. Wtedy podejmiemy decyzję."

Według wstępnych wyliczeń, jakie podaje ratusz, roczny koszt utrzymania ma wynieść nie więcej niż 300 tysięcy złotych.

2 komentarzy

  • Link do komentarza tim piątek, 09 sierpień 2019 23:43 napisane przez tim

    Można było wybudować za te pieniądze "normalny" ale większy budynek z lokalami usługowymi lub bazą hotelową i jeszcze na tym zarobic. Oczywiście zarabił sobie ale wykonawca i projektant. Sama konserwacja drewna na elewacji pochłonie ogromne pieniądze a za 10 lat stwierdzą że budynek jest do rozbiórki tak jak super dzieło architektoniczne w centrum

  • Link do komentarza Rządź swoim a nie publicznym. piątek, 09 sierpień 2019 09:23 napisane przez Rządź swoim a nie publicznym.

    Każde hobby jest kosztowne, gdy ktoś zbiera znaczki,i sam ponosi koszty inwestycji,inaczej w przypadku sportu.Obiekt zbudowany z funduszy miejskich,znaczy sie miasto inwestuje,i powinno mieć z tego zyski-a patrz no-oni tylko maja straty-żałosne! Takie tam mądre siedzą,i faktycznie żadnego bilansu?Przecież niektórzy maja swoje przedsiębiorstwa i też tak planuja,inwestują? Jeśli podobne-to faktycznie-"wam kury szczać prowadzać " cytując klasyka a nie rządzić...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot