• 1
  • 2
  • 3
piątek, 09 sierpień 2019 14:17

Augustowscy radni odrzucili skargi

Napisane przez KK
Augustowscy radni odrzucili skargi pixabay

Augustowscy radni odrzucili skargę wniesioną na władze miejskich wodociągów. Projektant sieci kanalizacyjnych zarzucił w niej przekroczenie uprawnień przez prezesa Bartosza Buczyńskiego.

 

Skarga wyszła z inicjatywy Piotra Urbanowicza. Jak powiedział zbulwersowało go nie tylko to, że sprawa, która miała trwać kilka minut zamieniła się w długie oczekiwanie, ale też żądanie wprowadzenia poprawek w projekcie.

"Przez trzy godziny czekałem na parafkę. Druga cześć moich zastrzeżeń dotyczy przekroczenia uprawnień. Naruszyły on moje prawa jako projektanta i dołożyły mi obowiązków. Zgodnie z prawem nie ma czegoś takiego jak uzgodnienie projektu. Można omawiać np. szczegóły trasy. Ale nie może być tak, że siedzi prezes i gryzmoli pod dokumentacji."

Do sprawy odniósł się również Bartosz Buczyński, prezes Wodociągów i Kanalizacji Miejskich. Jego zdaniem miał on w tym czasie spotkanie i wszystko musiało się niestety przeciągnąć.

"Nie siedziałem sobie trzech godzin, tyko miałem w tym czasie spotkanie. Owszem były przez mnie pewne uwagi wyszczególnione. Dokumenty, które do mnie wpływają są zbierane i na biurku czekają na załatwienie. Procedura może trwać i trzy, i cztery, i pięć godzin. Poprosiłem, aby pan poczekał w sekretariacie. Powiedział, że nie i wyszedł. Zamknął drzwi tak, że do tej pory mam popękaną ścianę."

Przyznaje, że prawo nie nakazuje konsultowania projektów. Taki wymóg wprowadziło jednak zarządzenie władz miasta. Urbanowicz nie zgadza się z argumentami radcy prawnego i nie wyklucza, że sprawa trafi do sądu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot