• 1
  • 2
  • 3
piątek, 09 sierpień 2019 16:13

Mieszkańcy Raczek chcą zmian

Napisała
Mieszkańcy Raczek chcą zmian pixabay

Mieszkańcy gminy Raczki domagają się zmian w planach budowy trasy Rail Baltica. Ich zdaniem proponowane przez kolej rozwiązania są nie do przyjęcia.

 

Kością niezgody jest dostęp wielu rolników do pól. A właściwie jego brak. Gminny radny Leszek Staniszewski z Krukówka zwraca uwagę, że w wielu miejscach nasyp z torowiskiem będzie znajdował się tuż przy zabudowaniach.

"W moim przypadku może to być nawet 50 metrów. Będzie to też duże utrudnienie dla innych rolników, bo odległości do pól zrobią się większe. Na dziś do swoich upraw mam kilometr, a wkrótce będę miał nawet 10 kilometrów. Jeżeli tyle będę musiał jechać do 20-arowych skrawków, to nie będzie się to kalkulować."

Co ważne, głos w sprawie zabrał również wójt gminy Raczki, Andrzej Szymulewski. Jego zdaniem budowa trasy jest dobrą okolicznością dla miejscowości, jednak będzie zabiegał o to by trasę wytyczono po obecnej trasie torowiska.

"PKP musi zrozumieć mieszkańców mojej gminy. Opowiadamy się za pierwszym wariantem, czyli pozwalającym na prędkość 160 km/h. Chcemy też zwiększenia ilości przejazdów pod torami oraz zagwarantowania dróg dojazdowy do pół. Wiadukty powinny mieć wysokości około 6 metrów, tak aby mogły tam przejeżdżać maszyny rolnicze. Liczymy również, że powstanie u nas dworzec, albo choć przystanek."

Jak zakończy się sprawa póki co nie wiadomo. Pewne jest jednak, że do tematu na pewno powrócimy.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot