• 1
 • 2
 • 3
sobota, 10 sierpień 2019 14:10

Polacy chcą więcej kontroli policyjnych

Napisał

Tytuł wydaje się żartem, prawda? Nic bardziej mylnego. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ETSC (Europejskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Transportu) mimo faktu, że kontroli mamy prawie najwięcej w Europie to ponad połowa naszego społeczeństwa chciałaby, aby policjanci sprawdzali nas jeszcze częściej. 

Po nowelizacji prawa o ruchu drogowym w czerwcu 2017 roku, kierujący pojazdem nie może już odmówić funkcjonariuszowi poddania się badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Można by się spodziewać, że obligatoryjne dmuchanie i stosunkowo duże natężenie kontroli będą odbierane przez kierowców jako uciążliwe. Okazuje się jednak, że jest wręcz odwrotnie. Od policjantów oczekujemy jeszcze większej aktywności, ponieważ traktujemy pijanych kierowców jako zagrożenie numer jeden na drogach.

Polacy, zapytani o częstotliwość kontroli w większości opowiedzieli się za większym zaangażowaniem drogówki. Połowa ankietowanych (50,5 proc.) oceniła, że badania alkomatem są zbyt rzadkie i chętnie widziałaby ich więcej. Co trzeci zapytany (33,5 proc.) był zadowolony z aktualnej liczby kontroli, a jedynie 13,6 proc. przebadanych osób stwierdziło, że policjanci zbyt często sięgają po alkomat.

2 komentarzy

 • Link do komentarza jozekqUedy wtorek, 13 sierpień 2019 17:53 napisane przez jozekqUedy

  Witam wszystkich na tym forum.
  Nie wiem czy dobry dział wybrałem, ale obsługa tego forum jest skomplikowana jak dla mnie ( 56 lat)
  Ostanio moja wnuczka uczyła mnie jak pisać na klawiaturze, nawet mi kupiła lupe do monitora. Niektóre litery sa za małe jak na mój wzrok.
  Cieszę się, że moja wnuczka ciągle mi pomaga.

 • Link do komentarza Słup poniedziałek, 12 sierpień 2019 21:16 napisane przez Słup

  Może być, ja i tak mam Yanosika, a po pijaku nie jeżdżę.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot