• 1
  • 2
  • 3
sobota, 10 sierpień 2019 16:09

Banki nie wykluczają sprawdzenia social mediów

Napisał

Banki nie wykluczają tego, że w przyszłości na decyzję kredytową będą miały również wpływ media społecznościowe, a właściwie to jak się w nich prezentujemy i jaką opinię o nas wyrażają inni użytkownicy.

Czy przedsiębiorcy powinni się bać, że brak konta na LinkedIn może być odmową przyznania kredytu? Eksperci uspokajają, że sięganie do mediów społecznościowych nie będzie jedynym sposobem na ocenę zdolności kredytowej. Historia kredytowa i sprawdzenie dochodów pozostanie podstawa pracy analityków.

Przedsiębiorcy mogą obawiać się jedynie sytuacji, gdy w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej negatywnych opinii o ich działalności i wypłacalności. Przykładowo, gdy na forach internetowych dla pracowników pojawiają się wiadomości o tym, że firma opóźnia się z płatnościami. Jeśli analityk bankowy dotrze do takich alarmujących informacji, może wziąć je po uwagę przy podejmowaniu decyzji o finansowaniu.

Wydaje się więc, że rzeczywistość, którą mogliśmy zobaczyć w jednym z odcinków popularnego serialu Black Mirror zaczyna się spełniać. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że tego typu praktyki nie dotkną innych aspektów naszego życia...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot