• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 11 sierpień 2019 12:20

Balladowe Nocki nad Neckiem 2019

Napisała
Balladowe Nocki nad Neckiem 2019 APK

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na niezwykły koncert do amfiteatru. 24 sierpnia na deskach sceny nad Neckiem spotkają się ojciec i syn – Tadeusz i Piotr Woźniakowie. W tym niezwykłym koncercie pt. „Świat dźwięków i słów Tadeusza i Piotra Woźniaków” nie zabraknie brzmień rodem z Krainy Łagodności, ballad, piosenek poetyckich, evergreenów i niespodzianek dla słuchaczy. Jedno jest pewne – to koncert dla kilku pokoleń.

 

Tadeusz Woźniak – debiutował w 1966 pod pseudonimem „Daniel Dan” w zespole Dzikusy. Występował m.in. z Niebiesko-Czarnymi i Czesławem Niemenem i grupą Czterech. Jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Od 1968 występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze. Komponuje także muzykę teatralną i filmową, tworzy spektakle muzyczne i musicale. Jako wykonawca największe sukcesy odnosił pod koniec lat 60. i w latach 70. Piosenki z jego muzyką wykonywali m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Krzysztof Majchrzak czy grupa Locomotiv GT.

Piotr Woźniak – gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent – przede wszystkim jednak charyzmatyczny wokalista. Występuje zarówno na kameralnych, klubowych koncertach, jak i na dużych, plenerowych festiwalach. Był gościem specjalnym Katie Melua podczas ostatniego koncertu w Sali Kongresowej w Warszawie. Program koncertowy to zarówno utwory autorskie, pochodzące z dwóch płyt artysty („Dom na dachu” oraz najnowszej „Tata Adama”), a także obszerne fragmenty recitalu „Jak ze źródła”, złożonego z autorskiego wyboru i opracowania polskich piosenek z początku lat 70 (m.in. Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Marek Grechuta). Chętnie grywa z młodą, utalentowaną wiolonczelistką Anną Papierz, której wiolonczelę słychać także w większości nagrań na płycie „Tata Adama”.

Często umieszczany w szufladce z napisem „poezja śpiewana”. Żartuje, że jeśli do tej samej szufladki włożymy artystów, będących jego inspiracją – takich jak Nick Drake, Joni Mitchell czy Cat Stevens – to nie ma nic przeciwko.

Wejść w balladowe brzmienie i nastroić się na niezwykły wieczór, już od godz. 17:30 pomoże widowni Augustowska Flota Śpiewająca A-QQ pod kierunkiem Elżbiety Granackiej. Młodzi muzycy: Julita Bożewicz, Sandra Bożewicz, Patrycja Bożewicz, Błażej Czarnecki, Julia Milanowska i Elżbieta Granacka zaprezentują się w programie zatytułowanym „Piosenki nieobojętne”.

Wstęp wolny – szczegóły na plakacie.

Gorąco zapraszamy


APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot