• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 12 sierpień 2019 09:41

Relacja z regat Pucharu Polski Jachtów Kabinowych AUGUSTÓW CUP

Napisała
Relacja z regat   Pucharu Polski Jachtów Kabinowych  AUGUSTÓW CUP Marina - PTTK Augustów

Blisko 80 żeglarzy z 22 jachtów wzięło udział w tegorocznych Regatach AUGUSTÓW CUP 2019 z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Była to kolejna bardzo udana impreza, zorganizowana przez augustowski Oddział PTTK. W sobotę o godz. 10.00 regaty rozpoczęły się od uroczystego wciągnięcia bandery. Uczestników powitała Agnieszka Ossowska – prezes Oddziału PTTK.

 

Pierwszego dnia warunki pogodowe były wymagające, wiatr często zmieniający kierunek i siłę. Zawodnicy musieli wykazać się sporymi umiejętnościami taktycznymi. Komisja sędziowska pod kierunkiem sędziego głównego Jarosława Bazylko przeprowadziła cztery wyścigi. Wyniki po pierwszym dniu wskazały liderów tylko w klasie Open - Jakuba Malickiego i w klasie T3 - Arkadiusza Sendlewskiego. W pozostałych klasach T1, T2 i Omega klasyfikacja była bardzo wyrównana. Dzień zakończyliśmy wspólną biesiadą i śpiewaniem szant.

Wyścigi drugiego dnia rozpoczęły się z opóźnieniem z powodu flauty. Około godziny 12.00 siła wiatru wzrosła do 3 - 4 m/s. Rozegrano kolejne dwa wyścigi. Walka była bardzo zacięta,
a o miejscu na podium w klasie Omega i T1 zadecydowało rozstrzygnięcie remisu punktowego. Po godzinie 14.00 do brzegu przybiły już wszystkie załogi.

Imprezie towarzyszyła kampania społeczna pod hasłem Pływam bez promili. Głównym pomysłodawcą i realizatorem był Uczniowski Klub Sportowy NORD przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Augustowa.

Organizatorzy solidnie przygotowywali się do zakończenia regat. Słowa podziękowania skierowane zostały do sponsorów: Sklepu Żeglarskiego RAKSA, Tomasza Dobkowskiego właściciela Stacji Paliw INEES, Leszka Czajkowskiego właściciela Sklepu Metalowego, Cezarego Dyczewskiego prezesa Firmy Sea Line, Kompanii Piwowarskiej, Andrzeja Burkiewicza prezesa Hotelu WARSZAWA, Biura „Wehikuł Podróży”, Kamila Trzesko Serwis Motorowodny, Sklepu MAJA, Zarządu STOKROTKI, augustowskiego WOPR-u oraz Jacka Domańskiego, Macieja Metelickiego, Marcina Topolewskiego, Marka Rowińskiego, Janusza Paderewskiego.

Przedstawiciele Zarządu PTTK uhonorowali wszystkich zawodników w poszczególnych klasach: T1, T2, T3, Omega, Open. Wiele pozytywnych emocji wzbudziło losowanie nagród, które w augustowskim Oddziale PTTK jest już tradycją. Na zakończenie Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, zaś współorganizatorom za sprawne przeprowadzenie regat.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach:
T1 – Mariusz Boliszewski, Aleksander Sadowski
T2 – Tomasz Kopytko, Oliwia Kuliś, Antoni Kopytko, Bartek Kuliś
T3 – Arkadiusz Sendlewski, Przemysław Wiśniewski, Krzysztof Nowak
Omega– Maciej Wasilewski, Urszula Wasilewska, Grzegorz Zaskowski
Open – Jakub Malicki, Danuta Tomczak, Mirosława Wierzchowska , Mariusz Olszewski


Marina- PTTK Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot