• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 12 sierpień 2019 19:29

Augustowski ratusz wymówił dzierżawę

Napisał

Władze Augustowa wymówiły dzierżawę jednej z działek na terenie miasta. Ratusz tłumaczy tę decyzję... brakiem odśnieżania. Takim obrotem sprawy zdziwieni są opozycyjni radni, którzy uważają wypowiedzenie za rzecz niezrozumiałą.

 

Sprawa tyczy się terenu w sąsiedztwie rzeki Netty, który niedawno został odebrany wieloletniemu dzierżawcy. Opozycja uważa, że brak odśnieżania posesji jest tylko pretekstem do sprzedaży działki. Swoje zdanie na ten temat wypowiedział Marcin Kleczkowski, były przewodniczący Rady Miejskiej, a obecnie jeden z radnych:

"Wypowiedziana została tylko jedna dzierżawa. Powodem wypowiedzenia umowy miało być wykorzystywanie nieruchomości niezgodnie z umową i niewywiązywanie się z obowiązków. Chodziło tu o tak błahą sprawę, jak odśnieżanie. Przeznaczenie działki na cele mieszkalne nie wiąże się z tym, że trzeba mieszkać tam przez 365 dni w roku."

Co ciekawe, prawnik augustowskiego ratusza Beata Kornelius nie ukrywa, że nieruchomość ma być wkrótce wystawiona na sprzedaż.

"Mówiąc wprost, burmistrz oczekuje, że nieruchomości położone w bardzo atrakcyjnych częściach miasta zostaną zbyte w drodze przetargu. I to za cenę wynikającą z operatu, który określi jej rynkową wartość."

Nic nie jest jednak przesądzone, gdyż sprawą zajmuje się obecnie sejneńska prokuratura. Bada, czy burmistrz Augustowa, odmawiając prawa do dzierżawy, przekroczył swoje uprawnienia. Wyniki postępowania organów ścigania mamy poznać już wkrótce, wówczas zapadną także wiążące decyzje na temat wystawienia działki na sprzedaż.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Wałek środa, 14 sierpień 2019 10:16 napisane przez Wałek

    Znowu za grosze wykupi jakiś tak zwany Augustowski Biznesmen mający znajomości w ratuszu

  • Link do komentarza Jania środa, 14 sierpień 2019 08:19 napisane przez Jania

    O jaką działkę się rozchodzi?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot