• 1
 • 2
 • 3
wtorek, 13 sierpień 2019 14:29

Będzie więcej autobusów

Napisał

Ruszył konkurs na na uruchomienie konkretnych linii autobusowych. Wnioski mogą składać samorządy. jeszcze w sierpniu okaże się, które dostaną rządowe dofinansowanie. Dodatkowe połączenia powinny ruszyć od września. Mają na tym skorzystać głównie mieszkańcy wsi i małych miast, w tym także Augustowa.

 

Jak podkreśla wojewoda Bohdan Paszkowski dotąd autobusy były tylko likwidowane, teraz ten stan rzeczy ma się zmienić. Przeznaczone zostaną na to duże pieniądze.

"Na przestrzeni ostatnich lat przewozy autobusowe były likwidowane. Chcemy, by ten element naszej infrastruktury komunikacyjnej został odtworzony. Stąd ustawa o stworzeniu funduszu dopłat do przewozów autobusowych. One weszła w życie 18 lipca. W tej chwili będziemy przystępować do fazy realizacyjnej. W tym roku rząd przeznaczy na ten cel 300 mln zł w skali kraju."

Rządowa dopłata pozwoli zaoszczędzić na połączeniach PKS nawet 1/4 obecnych wydatków. Jeden wozokilometr wyceniany jest na ok. 4 zł.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Pasażer środa, 14 sierpień 2019 13:24 napisane przez Pasażer

  Zgadzam się z poprzednikiem,w obecnej chwili nie można dojechać autobusem do Olsztyna,przez Mikołajki i Mrągowo jak też do Gołdapi,czy też Olecka,

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 14 sierpień 2019 09:45 napisane przez Mieszkaniec

  Niech zrobią przystanek.Wygląda jak jeszcze za czasów PRL-U.Wstyd jak się patrzy na to jak on wizualnie się prezentuje.

 • Link do komentarza Marta środa, 14 sierpień 2019 03:22 napisane przez Marta

  To może by samorządy spytały mieszkańców jakie mają w tym zakresie potrzeby? Bo np. obecnie nie ma ŻADNEGO połączenia ani kolejowego, ani autobusowego z Augustowa do Olsztyna przez Orzysz, Mikołajki, Mrągowo. Kolej zlikwidowała tam już dawno linie i dworce PKP a PKS Nova po wchłonięciu kilku mniejszych jednostek zadbała tylko o swoje okolice i wycofała komunikację PKS w tę część Mazur. Jesteśmy odcięci od świata!!! Do tak ciekawych i pełnych atrakcji miejscowości jak Mikołajki czy Mrągowo w ogóle nie da się dojechać, nie mając własnego auta.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot