• 1
 • 2
 • 3
środa, 14 sierpień 2019 13:59

Tworzą park, wycinają drzewa

Napisał

Rozpoczęła się budowa parku imienia Zbigniewa Herberta. Powstaje on w miejscu, gdzie dotąd był zaniedbany las. Przez to wycince podlegają także zdrowe drzewa.

 

Zbulwersowana takim stanem rzeczy wydaje się radna Izabela Piasecka, która na co dzień jest mieszkanką dzielnicy Lipowiec. Jej zdaniem te działania są nierozsądne.

"Budujemy park i wycinamy zdrowe piękne sosny. Nie rozumiem, co przeszkadzało, by taka ścieżka ominęła drzewo. Ideą stworzenia tego parku było uporządkowanie terenu, a nie jego zniszczenie. Jest to absolutny brak zdrowego rozsądku. Pan burmistrz bierze udział w różnych akcjach ekologicznych, a realizując inwestycję niszczy zdrowe, strzeliste sosny, na które z pewnością kiedyś patrzył Herbert. To brak zdrowego rozsądku, co mówię z mocą w imieniu swoim i swoich sąsiadów."

Innego zdania jest zastępca burmistrza Augustowa, Filip Chodkiewicz. Jego zdaniem, mimo strat w drzewostanie, powstanie parku przyniesie więcej korzyści niż strat.

"Faktycznie, jest to przykra sytuacja, gdy trzeba wyciąć jakieś drzewa. Jestem absolutnym przeciwnikiem takich działań. Jednak pamiętajmy, że to miejsce zacznie w końcu służyć ludziom, a w ramach tzw. rekompensaty, tuż po zakończeniu inwestycji, zasadzimy nowe drzewa i to więcej niż zostało wyciętych."

Koniec prac nad parkiem zaplanowano na koniec września. Wówczas pojawią się tam alejki, a także infrastruktura do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Gość czwartek, 15 sierpień 2019 21:02 napisane przez Gość

  Drzewa się przesadza a nie zabija

 • Link do komentarza HDi czwartek, 15 sierpień 2019 17:31 napisane przez HDi

  Zrozumiałbym ubolewanie nad klonem, grabem czy nawet dębem, ale serio, sosna? Tych drzew to nam zdecydowanie nie brakuje, a gdyby rzeczywiście (tak jak zacytowano) byłyby to drzewa, na które patrzył Herbert, to miałby tyle lat, że z pewnością stałyby się już pomnikani przyrody

 • Link do komentarza Krzysztof czwartek, 15 sierpień 2019 10:21 napisane przez Krzysztof

  Do tych,którzy nie widzą problemu w wycince zdrowych,pięknych drzew...
  Proszę sobie poczytać ile lat potrzeba aby z sadzonki wyrosła zdrowa,piękna sosna.
  Wytnijmy wszystkie lasy...
  Przecież w to miejsce posadzimy nowe drzewka...

 • Link do komentarza JKD środa, 14 sierpień 2019 16:29 napisane przez JKD

  Wyolbrzymianie problemu drzew u nas nie brak i zawsze można dosadzić

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
DANBUS
Weterynarz
Wiwa
KA-MIX
Drewno opałowe