Wydrukuj tę stronę
środa, 14 sierpień 2019 13:59

Tworzą park, wycinają drzewa

Napisał

Rozpoczęła się budowa parku imienia Zbigniewa Herberta. Powstaje on w miejscu, gdzie dotąd był zaniedbany las. Przez to wycince podlegają także zdrowe drzewa.

 

Zbulwersowana takim stanem rzeczy wydaje się radna Izabela Piasecka, która na co dzień jest mieszkanką dzielnicy Lipowiec. Jej zdaniem te działania są nierozsądne.

"Budujemy park i wycinamy zdrowe piękne sosny. Nie rozumiem, co przeszkadzało, by taka ścieżka ominęła drzewo. Ideą stworzenia tego parku było uporządkowanie terenu, a nie jego zniszczenie. Jest to absolutny brak zdrowego rozsądku. Pan burmistrz bierze udział w różnych akcjach ekologicznych, a realizując inwestycję niszczy zdrowe, strzeliste sosny, na które z pewnością kiedyś patrzył Herbert. To brak zdrowego rozsądku, co mówię z mocą w imieniu swoim i swoich sąsiadów."

Innego zdania jest zastępca burmistrza Augustowa, Filip Chodkiewicz. Jego zdaniem, mimo strat w drzewostanie, powstanie parku przyniesie więcej korzyści niż strat.

"Faktycznie, jest to przykra sytuacja, gdy trzeba wyciąć jakieś drzewa. Jestem absolutnym przeciwnikiem takich działań. Jednak pamiętajmy, że to miejsce zacznie w końcu służyć ludziom, a w ramach tzw. rekompensaty, tuż po zakończeniu inwestycji, zasadzimy nowe drzewa i to więcej niż zostało wyciętych."

Koniec prac nad parkiem zaplanowano na koniec września. Wówczas pojawią się tam alejki, a także infrastruktura do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.