• 1
  • 2
środa, 14 sierpień 2019 17:59

Walczą o wyższe wyceny

Napisał

Wywłaszczeni przy budowie obwodnicy Augustowa mieszkańcy walczą o wyższe wyceny za odebrane im wówczas grunty. Sprawa ciągnie się już od ponad sześciu lat, finału jednak nie widać.

 

Od dłuższego czasu pokrzywdzeni szukają błędów w dokumentacjach dotyczących projektu obwodnicy. Ponadto, szukają także wsparcia u władz miasta, jak i innych ośrodków politycznych. Jak mówi Michał Szczepański z Komitetu Protestacyjnego Gmin Augustów i Raczki, w ubiegłym tygodniu spotkali się z wojewodą podlaskim.

"Pojechaliśmy, żeby udokumentować na piśmie braki w operatach szacunkowych. Okazało się, że w trzech wyrywkowo wybranych operatach, brak jest charakterystyki dziewiętnastu nieruchomości wziętych do porównań, co jest niezgodne z ustawą o gospodarce nieruchomościami. Brak jest charakterystyki poziomu kultury rolnej, co też przekłada się na wycenę. Brak jest także szkicu zasiewów."

Rozmowy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, obecnie przygotowane zostało pismo, które zostanie przesłane ponownie do wojewody. Znajdą się w nim konkretne pytania dotyczące ich sytuacji.

Z wycenami nie zgadza się około 60 wywłaszczonych rolników. Zapowiadają, że jeśli dalej niczego nie wskórają, zaczną organizować pikiety i protesty albo na ulicach regionu, albo pod Podlaskim Urzędem Wojewódzkim.

Gruby Benek
Taekwondo